Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

door
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie voorin én op het middenveld gestaan. Bij The Great Old lijkt de 30-jarige Nederlander te evolueren naar een nieuwe rol.

Een transformatie die Marc Wilmots (55) en Jan Ceulemans (67) ook meemaakten. Beide heren schoven een rijtje naar achter in de herfst van hun carrière. Diezelfde evolutie zien ze nu ook bij Janssen.

Nog vijf jaar

Wilmots ziet dat Janssen enkel aan de ploeg denkt. “Janssen is inderdaad een speler die aan het collectief denkt. Zijn nieuwe rol is fysiek veel zwaarder – hij moet soms zestig à zeventig meter overbruggen – maar dat deert hem duidelijk niet. Daartegenover staat dat hij zich nu veel meer betrokken voelt in het spel. En hij kan vanuit de tweede lijn komen. Als centrumspits voelde hij de mandekking en moest hij alles opvangen. Vanuit het middenveld wordt hij niet altijd opgepikt door een verdediger, waardoor hij op de verrassing kan spelen.”

Janssen heeft bij Antwerp nog een contract tot 2026 met een marktwaarde van acht miljoen euro. In de zomer van 2022 maakte hij de overstap na het Mexicaanse Monterrey naar de Bosuil voor een slordige 5,5 miljoen euro. Sindsdien is hij een belangrijke pion geworden. Volgens Wilmots kan hij nog wel enkele jaren op hoog niveau acteren. “Het met volle overgave willen doen, is het allerbelangrijkste”, citeert Het Nieuwsblad. “Zolang Janssen aan honderd procent blijft knokken voor het team, kan hij in zijn nieuwe rol voor nog eens vijf jaar vertrokken zijn.”

Perfecte positie

Volgens Ceulemans ligt de positie net achter de spitsen perfect voor Janssen. “Voor wie graag hard werkt, is de positie achter de spits – of zelfs een plaatsje lager – een hele mooie om te bekleden. Janssen is hetzelfde typeke als Wilmots en ik, hè (lacht). Een stevige boy. Een vechter. Je hebt enerzijds de tikitaka-voetballers, en anderzijds de werkers en de wroeters, zoals wij. Op onze manier hebben we een mooie carrière gehad.”

De voormalige Rode Duivel vindt dat Janssen ook over veel techniek beschikt. “Dat geldt nu ook voor Janssen bij Antwerp. Begrijp me niet verkeerd: je moet ook over het technische vermogen beschikken om terug te zakken en die ballen te verdelen. Aan een statische spits moet je niet vragen wat Janssen voor elkaar brengt.”

POLL: Zie jij Janssen meer als aanvaller of middenvelder?

Meest recent

'Fink grijpt in na 0 op 6: slachtoffer bekend'

De titelstrijd nam de voorbije week een stevige wending. Na zeven maanden onafgebroken aan de ...

5
5
'Egyptische goalgetter op weg naar Jupiler Pro League'

Er is de laatste jaren alsmaar meer transferverkeer tussen België en de Verenigde Staten. Er ...

32
32
Dreyer spreekt over 'gedwongen' vertrek bij Anderlecht

Anderlecht blijft in de play-offs op de sukkel. Eén van de grootste pijnpunten van Paars-Wit ...

111
111
Promotie zorgt voor enorme stormloop bij La Louvière

La Louvière speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. Afgelopen weekend brak er een ...

86
86
'Opvallend gerucht over nieuwe versterking Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat transfers afronden. De Brusselaars zoeken versterking voor ...

124
124
'KRC Genk verliest toptalent aan Manchester United'

Bij KRC Genk vonden er een aantal wijzigingen plaats in de jeugdafdeling. Er zijn verschuivingen met ...

153
153
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch ...

313
313
'Megatransfers Mile Svilar én Alexis Saelemakers'

Mile Svilar en Alexis Saelemakers doen het zeer goed bij AS Roma. Het is dan ook de logica zelve dat ...

88
88
Leko over vernederende statistiek: "Spelers verdienen meer"

Standard is al jaren op de dool omwille van het wanbeleid van de mensen die er de afgelopen jaren ...

53
53
Hasi over verrassende basispion: "Heb mijn redenen"

RSC Anderlecht moet morgen winnen van AA Gent, anders is de crisis helemaal een feit. De fans ...

174
174
Mokerslag voor Milicevic: AA Gent verliest steunpilaar

Amper een paar dagen na de blamage in eigen huis tegen Club Brugge trekt AA Gent naar Anderlecht, ...

84
84
'Club Brugge maakt werk van in -én uitgaand verkeer'

Club Brugge gaat straks wellicht een bijzonder drukke zomer tegemoet. Vooral op het middenveld staat ...

289
289
'De Condé draait overuren: dubbelslag voor KRC Genk'

KRC Genk hoopt vurig om straks een vijfde landstitel in het clubbestaan te veroveren, maar met een ...

326
326
'Renard heeft beet: Anderlecht troeft Club Brugge af'

Het is tegenwoordig niet bepaald gezellig vertoeven in het Lotto Park, waar de supporters zich weer ...

622
622
'Totale uitverkoop bij AA Gent: viertal richting exit'

Met een tweeluik tegen Anderlecht in het vooruitzicht is het straks money time voor AA Gent in de ...

345
345
'Koopje voor Club Brugge: prijskaartje toptarget bekend'

Club Brugge nam zondag de koppositie over van KRC Genk en heeft tevens nog de bekerfinale tegen ...

412
412
Hasi verschaft nieuwe update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht pakte tegen Antwerp een eerste punt in de play-offs, al was er in het Lotto Park ...

225
225
'Done deal: KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk koploper af, al hopen de ...

724
724
Opvallend: 'Club Brugge wil toptransfer Anderlecht kapen'

In de Champions' Play-Offs is RSC Anderlecht veroordeeld tot een bijrol, en dus hebben de ...

934
934
Duivelse monstertransfer naar Real Madrid? “De beste keuze”

Verschillende Rode Duivels zitten in bloedvorm bij hun club, maar Youri Tielemans spant mogelijk de ...

301
301

Meer sportnieuws