Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

door
Geurtje aan uitschakeling Union:

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel verlaten. Union SG leek nochtans op weg naar een fraaie stunt, maar moest zich in de verlengingen gewonnen geven tegen Ajax. Al hing er wel een geurtje aan de Amsterdamse zege.

Na de heenmatch leek het tweeluik tussen Union en Ajax al gespeeld een potje moddervoetbal. Zo haalden de Amsterdammers het met 0-2 op de Heizel. Maar in de Johan Cruijff ArenA zorgde de Belgische vice-kampioen voor rust voor een onwaarschijnlijke ommekeer. Zo tekende Kevin MacAllister al snel voor de 0-1.

Straffe ommekeer

LEES OOK 'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Vervolgens haalde Davy Klaassen een bal immers met de handen van de lijn. En het verdict voor de ervaren middenvelder was bijzonder zwaar: rode kaart én strafschop. De elfmeter werd bij de Brusselaars netjes omgezet door Promise David. Na één helft stonden de Unionisten dus tegen de verwachtingen in op rozen.

Maar de ploeg van coach Sébastien Pocognoli kon het numerieke overwicht niet verder uitbuiten en dus kwam het tot verlengingen. Daarin zorgde Ajax met een strafschop voor de levensbelangrijke aansluitingstreffer. Die bleek uiteindelijk ook voldoende voor de kwalificatie. Ondanks de nodige kansen bleef het derde doelpunt van Union uit.

Koek van Pasveer

In de absolute slotminuten was er wel nog een markante fase. Kevin Rodriguez werd immers stevig geraakt door Ajax-doelman Remco Pasveer, die geen bal had. Hoewel Rodriguez hevig bloedde, werd geen penalty gegeven. "Ze hadden natuurlijk altijd een strafschop moeten krijgen helemaal op het einde. De koek die Pasveer daar uitdeelt ... Onbegrijpelijk dat de VAR dat niet zag", uit ook analist Jan Boskamp zijn bedenkingen bij Het Belang van Limburg.

LEES OOK Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

Die mening werd overigens gedeeld door flink wat van Boskamp's landgenoten. "In Nederland vonden ze het ook een strafschop. ‘Als de ref naar het scherm wordt geroepen, heeft Ajax een groot probleem’, hoorde ik de Nederlandse commentatoren zeggen. Bij Ajax zullen ze dus maar al te goed beseffen dat ze door het oog van de naald zijn gekropen. Maar daar zijn die van Union natuurlijk vet mee."

POLL: Union had een penalty moeten krijgen bij deze fase ...

Meest recent

Dreyer verrassend eerlijk: "Mijn gevoel over Anderlecht"

Olivier Renard liet Anders Dreyer in januari voor amper 5 miljoen euro, plus 500.000 euro aan ...

3
3
Van Veldhoven: "Kochten Lommel enkel op basis van dat"

Lommel SK kent een zeer slecht seizoen in de Challenger Pro League. De Limburgers spenderen via de ...

23
23
KRC Genk komt met stevig Fink-statement voor Play-Offs

KRC Genk is bezig aan een zeer goed seizoen en Thorsten Fink is de grote roerganger van dat succes. ...

52
52
De Cuyper onthult twijfels over verrassende interesse

Aan welke club is Maxim De Cuyper nog niet gelinkt? Er wordt heel veel geschreven, ook veel onzin, ...

110
110
Genk-supporters op puntje van hun stoel na Daerden-uitspraak

KRC Genk kreeg onlangs nog het verwijt van een krant dat ze meer moesten durven uitspraken dat ze ...

54
54
"Mijn verhaal bij RSC Anderlecht loopt ten einde"

RSC Anderlecht stelde niet zo heel lang geleden nog vol trots het nieuwe organigram voor van ...

81
81
Alonso maakt duidelijk einde aan speculatie over toekomst

Donderdag sprak Xabi Alonso de pers toe en daar werd in Duitsland en Spanje reikhalzend naar ...

29
29
Anderlecht alsnog aan tafel voor dure zomertransfer?

Olivier Renard stak de voorbije weken zijn nek uit door vlak voor de start van de play-offs nog een ...

253
253
Kuyt optimistisch: "Moeilijker moeten we het niet maken"

De play-offs moeten er dit en volgend seizoen nog voor zorgen dat de Belgische competitie tot het ...

57
57
'Ancelotti verbaast met exit bij Real Madrid'

Sinds 2021 is Carlo Ancelotti opnieuw trainer van Real Madrid, na een eerdere passage tussen 2013 en ...

80
80
Lukaku geeft hint over toekomst na spelerscarrière

Na een lastig 2024 lijkt Romelu Lukaku stilaan weer open te bloeien. Hij profileerde zich vorige ...

97
97
Beerschot slaat dubbelslag: toptalent én revelatie blijven

Beerschot staat de komende weken in de Relegation Play-Off voor een schier onmogelijke opdracht. Ze ...

53
53
'Cercle stuurt ervaren pion ongenadig door'

Cercle Brugge slaagde er in de voorbije weken niet meer in om de Relegation Play-Off te ontlopen. ...

165
165
'Bakayoko stelt duidelijke voorwaarde voor toptransfer'

Rudi Garcia hakte enkele stevige knopen door in zijn eerste interlands als bondscoach van de Rode ...

92
92
Milicevic legt stevige doelstelling AA Gent op tafel

Komend weekend worden de play-offs op gang getrapt. Bij AA Gent gebeurt dat met duidelijkheid over ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Genk verliest smaakmakers, oude bekende Club verkast'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

333
333
Van Holsbeeck verklaart oorlog: “Ik steek mij niet weg!”

De rechtszaak over de verkoop van RSC Anderlecht is van start gegaan. Voormalige beleidsbepaler ...

192
192
Dubbele domper Club Brugge, tijd dringt voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht nemen het tegen elkaar op op de eerste speeldag van de Champions ...

522
522
Cercle Brugge verrast met versterking vlak voor PO’s

Cercle Brugge hoopt in de Degradatie Play-Downs degradatie naar de Challenger Pro League te ...

97
97
Heeft Hasi zijn 'nieuwe Kouyaté' al aangereikt gekregen?

De komende weken moet Besnik Hasi proberen om Anderlecht tijdens de play-offs en in de bekerfinale ...

228
228

Meer sportnieuws