'Pro League verrast vriend & vijand met nieuw format'

door
'Pro League verrast vriend & vijand met nieuw format'

Terwijl de reguliere competitie afstevent op een alweer spannende ontknoping, en vervolgens ook de play-offs ongetwijfeld opnieuw voor vuurwerk zullen zorgen, wordt er achter de schermen druk gediscussieerd over het format van de Jupiler Pro League. Plots lijkt een opvallend voorstel in polepositie te liggen.

De voorbije weken geraakte reeds bekend dat er momenteel drie alternatieven op tafel liggen: de huidige formule, weliswaar zonder Relegation Play-Offs en puntenhalvering, het Europese model waarin niet iedereen het elk seizoen tweemaal tegen mekaar zou opnemen, of een terugkeer naar een klassieke competitie met 18 ploegen zonder play-offs.

Play-Downs meteen geschrapt

LEES OOK Club Brugge doet concurrentie duizelen: "Een superjaar"

In een opvallende plottwist is de kans volgens Het Laatste Nieuws plots zowaar reëel dat die laatste optie het zal halen. Meer nog: de verandering zou dit seizoen dan al ingaan, wat betekent dat de gevreesde play-downs gewoon worden geschrapt. Door de uitbreiding van de hoogste klasse zou enkel de hekkensluiter nog barrages moeten afwerken.

Een op z'n zachtst gezacht opvallende wending waardoor er in plaats van drie ploegen slechts één team riskeert te zakken en het merendeel van de degradatiekandidaten in één klap uit de gevarenzone zou belanden. Op drie speeldagen voor het einde kan Beerschot alleen nog KV Kortrijk bijbenen, dat weliswaar eveneens al vijf punten voorsprong telt.

Terug naar klassieke formule

Op die manier wisten de topclubs, die pleiten voor minder druk op de kalender, de zogenaamd mindere goden dus alsnog te paaien. Een week nadat er nog geen oplossing uit de bus viel won het verrassend simpele ontwerp ook volgens Sporza aan de vooravond van de officiële stemming tijdens de Algemene Vergadering ineens in sneltempo aan kracht.

LEES OOK Via PSV naar Jupiler Pro League? "Er is interesse"

Hoewel het laatste woord vast nog niet gezegd is, en er een tweederdemeerderheid nodig blijft om het format effectief te wijzigen, lijken de play-offs na meer dan een decennium dus te verdwijnen uit onze hoogste afdeling. Donderdag wordt er officieel gestemd over het format, waarover volgens HLN ondertussen zelfs al een algemene consensus bestaat.

POLL: Goed voorstel?

Meest recent

Hasi scherprechter in titelstrijd? "Zij worden de dupe"

Het is dit weekend uitkijken naar de start van de play-offs en in het bijzonder de Champions' ...

25
25
Rampscenario Heizel: "Als er binnen 2 jaar niets gebeurt..."

De Rode Duivels werkten vorig weekend hun thuiswedstrijd tegen Oekraïne af in Genk en het plan ...

40
40
'Droomtransfer Svilar: Engelse grootmachten melden zich'

Er was de voorbije weken veel te doen over potentiële Rode Duivels met een dubbele ...

28
28
Union toch nog kampioen? Blessin oordeelt

De algemene verwachting is dat de titelstrijd de komende weken een duel zal worden tussen KRC Genk ...

61
61
Croonen geeft zijn mening over titelkansen Genk

De Champions' Play-Off wordt dit weekend afgetrapt en dat betekent dat we binnen maximum tien ...

69
69
'Hasi neemt pion KV Mechelen mee naar Anderlecht'

Bij Anderlecht besloten ze om het voor de start van de play-offs nog maar eens over een andere boeg ...

198
198
De Witte viseert één figuur na afvoeren play-offs

Vanaf het seizoen 2026/27 keert de Jupiler Pro League terug naar een klassieke competitie met ...

148
148
‘Schokeffect Club Brugge: publiekslieveling naar exit?’

Bij Club Brugge dreigt een verrassing: jeugdproduct Kyriani Sabbe, geliefd bij de fans, lijkt geen ...

356
356
Gemiste kans op PO1: "Met de zwakte van Gent en Antwerp..."

Voor de eerste keer in enkele jaren valt er geen verrassing te noteren in de Champions' Play-Off. ...

54
54
'Zinho Vanheusden moet nieuw drama vrezen'

KV Mechelen begint zaterdagavond aan zijn opdracht in de Europe Play-Off met een trip naar Sclessin. ...

222
222
Hasi grijpt in: toptalent traint mee, verrassende basispion?

De play-offs van de Jupiler Pro League trekken zich dit weekend op gang. Het is zondag vooral ...

481
481
Nieuw JPL-format: Croonen slaat terug na harde kritiek

Eind februari besliste de Pro League om vanaf het seizoen 2026/27 het format in de Jupiler Pro ...

270
270
'Fink plots grof wild: Genk voorkomt bliksemvertrek'

KRC Genk gaat vanaf komend weekend in de Champions' Play-Offs op zoek naar de vijfde landstitel uit ...

199
199
Barcelona alleen koploper na emotionele inhaalmatch

De interlands zijn nog maar net achter de rug, of het clubvoetbal barst alweer in alle hevigheid ...

118
118
Teklak doet titelvoorspelling: "Zij worden kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend helemaal los. Door het huidige format ...

673
673
'Radicale beslissing Real: toekomst Courtois bepaald'

Real Madrid zet aanstaande zaterdag de laatste rechte lijn van het seizoen in met een thuiswedstrijd ...

429
429
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen op komst'

Mede door de enorme inkomsten uit de Champions League, is Club Brugge op financieel vlak bezig aan ...

731
731
Balette: "Genk of Club? Gun hun de titel om twee redenen"

In de voorbije dagen waren de nationale ploegen aan zet, inmiddels ligt de focus weer op volledig op ...

320
320
Anderlecht krijgt gigantische opsteker voor clash in Brugge

RSC Anderlecht staat voor een loodzware start van de Champions' Play-Offs. Als eerste opdracht ...

598
598
'Barça opent transferoffensief met LaLiga-uitblinker'

FC Barcelona is bezig aan een sterk seizoen en blijft goed in de running om met drie grote prijzen ...

113
113

Meer sportnieuws