Kevin De Bruyne zijn toekomst blijft voor ophef zorgen. Gaat hij naar de Major League Soccer? Naar Saudi-Arabië, of tekent hij nog een jaar bij? Gary Neville en Jamie Carragher hadden een geanimeerd gesprek over de ervaren middenvelder.
Beste City-speler ooit
"Hij is de beste speler die Manchester City ooit heeft gehad en er zijn er de laatste tien, vijftien jaar al heel wat gepasseerd. Kompany, David Silva, Yaya Touré, Agüero, sommige van hun spelers nu... Voor mij is hij nummer één en ik denk dat we hem tot het einde van het seizoen gewoon moeten vieren. Want ik denk dat het onvermijdelijk is dat hij erna naar de MLS of naar Saudi-Arabië trekt."
Hij ziet dat het lichaam van De Bruyne het steeds moeilijker heeft. "De Bruyne is lange tijd out geweest. Vijf maand vorig seizoen, ook dit seizoen weer... Zijn lichaam laat het gewoon afweten. Hij keert dan terug, is niet volledig fit,... Eigenlijk dacht ik altijd dat De Bruyne op natuurlijke wijze zou evolueren naar de positie van Xabi Alonso, lager op het veld. Maar die rol geeft Pep ‘m niet. Ik dacht altijd dat hij zo’n speler kon zijn, diegene die de boel doet draaien"
Zoals Modric & co
Neville gaat daarmee akkoord. "Waarom kan hij geen Modric of Scholes of Pirlo zijn? Ook zij speelden het gros van hun carrière hoger op het veld, maar werden in de nadagen wat lager uitgespeeld en waren daar echt ongelofelijk. Dát is Kevin De Bruyne. Waarom gebeurt dat niet? Ik begrijp er niks van."
Carragher besluit. "Wanneer het niet goed gaat met de ploeg waarin hij speelt, voel je dat aan hem. Dat zie je ook bij België, zijn potje kookt over en hij raakt gefrustreerd. Als hij niet op z’n best is en City is dat ook niet, dan is hij niet de man die zal weglopen of vertrekken. Maar zoals ik al zei: ik ga ‘m echt vieren de komende maanden, want hij is één van de beste die we in de Premier League al gezien hebben.”