Vincent Kompany heeft woensdagavond heel wat twijfelaars het zwijgen opgelegd. Hij kreeg tot dusver de kritiek in topwedstrijden te weinig resultaat te halen en vooral Bayer Leverkusen was een zwart beest, maar in de Champions League kreeg de Duitse kampioen een 3-0 om de oren.
Daardoor staat het Bayern München van Kompany al met één been in de kwartfinale en dat is uiteraard een flinke opsteker. Maar er was ook een kleine smet op de feestavond van Bayern.
Neuer blesseert zich op knullige wijze
Vroeg in de tweede helft zag het immers Manuel Neuer uitvallen. De ervaren doelman moest kort voor het uur met een blessure naar de kant. Die liep hij bovendien op zeer knullige wijze op. Hij blesseerde zich namelijk toen hij de 2-0 van Musiala vierde.
Het is niet de eerste keer dat Neuer een vreemde blessure oploopt in de laatste jaren. Na het WK in Qatar brak hij bijvoorbeeld zijn been na een val op skivakantie. Daardoor stond hij destijds tien maanden aan de kant.
Enkele weken aan de kant
Nu is het verdict iets minder erg, maar BILD weet wel dat Neuer een spiervezel in de rechterkuit gescheurd heeft. Daardoor zal hij al zeker de komende drie à vier wedstrijden van Bayern moeten missen. Dat betekent dat hij er ook niet bij zal zijn in de return in Leverkusen.
Kompany ziet dus een belangrijke pion wegvallen. De komende weken krijgt daardoor de jonge Jonas Urbig zijn kans onder de lat. De 21-jarige, die in januari overgenomen werd van FC Köln, mocht woensdagavond als invaller alvast zijn Champions League-debuut vieren.
🚨🔴 Manuel #Neuer will be out for the time being due to a muscle fibre tear in his right calf (sustained after a goal celebration), as first via BILD and confirmed. Neuer will miss at least three to four games, including the return leg in Leverkusen.
— Florian Plettenberg (@Plettigoal) March 6, 2025
Jonas #Urbig will replace… pic.twitter.com/piGgQZkehd