Binnen een dikke week is het zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. De Fransman liet eerder al verstaan dat hij zal vasthouden aan vaste krachten als Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Maar er is ook ruimte voor enkele verrassende namen.
Begin dit kalenderjaar maakte de KBVB officieel bekend dat de samenwerking met Domenico Tedesco vroegtijdig werd stopgezet. Na een belabberd Europees kampioenschap en dito Nations League-campagne, was diens positie gewoonweg onhoudbaar geworden. Na een zoektocht waarbij een pak kandidaten de revue passeerden, viel de keuze uiteindelijk op Garcia als opvolger.
Stempel van Garcia
De aanstelling van de 61-jarige Fransman werd in eerste instantie op de nodige scepsis onthaald. Maar in zijn eerste media-optredens liet Garcia meteen een goede indruk achter. Al kan hij uiteraard pas eerste keer beoordeeld worden na de eerste wedstrijden van zijn ploeg. Die volgen eind maart. Dan worden de barragematchen in de Nations League tegen Oekraïne afgewerkt.
Het wordt uitkijken naar welke spelers Garcia zal oproepen voor dat tweeluik. De bondscoach liet eerder al verstaan dat hij blijft rekenen op een aantal vaste krachten zoals De Bruyne en Lukaku. Daarnaast is de terugkeer van Thibaut Courtois imminent. En de Franse trainer liet uitschijnen dat hij ruimte zal voorzien voor bepaalde spelers uit de Jupiler Pro League.
Plek voor goudhaantje?
Maar Garcia is ook niet blind voor de jonge aanstormende talenten. Zo liet hij bijvoorbeeld al de naam van Jorthy Mokio vallen. De 16-jarige verdediger/middenvelder laat de laatste weken erg veelbelovende dingen zien bij Ajax. Gezien hij nog maar enkele weken een vaste waarde is bij de Amsterdammers, lijkt het wel wat vroeg om hem nu al op te roepen voor de nationale A-ploeg. Volgens SudPresse is het echter allerminst uitgesloten dat Mokio in maart deel uitmaakt van de selectie. Het tweeluik tegen Oekraïne lijkt dan ook een goede leerschool om hem al een eerste keer te laten proeven van het nationale elftal.