MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez is een bekende politicus, maar de Waal is ook de voorzitter van Challenger Pro League-club Francs Borains. Bouchez is een grote tegenstander van het nieuwe competitieformat.
Bouchez heeft Francs Borains van derde amateur naar de Belgische tweede klasse geloodst. De ambities stoppen echter niet en de Waalse club wil naar de Jupiler Pro League. Het Nieuwsblad sprak met enkele bestuurders van profclubs.
Frontaal aangevallen
De twee voorzittersfuncties van Bouchez zorgen voor heel wat vragen in de Belgische voetbalwereld. “Hij is een voorvechter van het Belgisch voetbal, iemand die ook aan de ministertafel veel invloed heeft. Dat heeft zijn voordelen. Maar puur ethisch is dit niet juist. Zeker niet omdat hij de Waalse clubs voortrekt. Kijk naar die kwestie over de minimumlonen. Buitenlandse spelers zijn voor Vlaamse clubs nu twee keer zo duur als voor Waalse clubs.”, klinkt het bij een anonieme bestuurder.
Een andere beleidsbepaler valt Bouchez frontaal aan. “We stonden klaar om te stemmen en plots begint hij daar nog te lullen over enquêtes die zouden aantonen dat supporters Play-Offs willen. Verbaal is hij sterk, maar het is totaal naast de kwestie en ongefundeerd. In zijn plaats zou ik nochtans heel low profile blijven. Eerst zorgen dat je club professioneel gerund wordt en dan kan je praten. Als je ziet in welke omstandigheden je daar moet gaan voetballen. Allesbehalve profvoetbalwaardig.”
Ego belangrijker
Diezelfde beleidsbepaler gaat nog een stapje verder. “Als je een micro ziet, zie je Bouchez. Zijn ego is belangrijker dan inhoud. In een online meeting toont hij graag in wat voor chique bureau hij zit. Maar zijn stem weegt natuurlijk wel door in het debat. Mensen zijn meer geneigd om naar hem te luisteren dan naar de voorzitter van pakweg Seraing. En als hij erbij is, ben je ook meer op je hoede voor wat je zegt, want er bestaat altijd een risico dat hij het middels zijn politieke macht weer in je gezicht laat ontploffen.”