Janssen doet boekje open over ontslag De Roeck bij Antwerp

door
Janssen doet boekje open over ontslag De Roeck bij Antwerp

Antwerp ging zondag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen AA Gent. Een valse start dus voor kersvers hoofdcoach Andries Ulderink, die het roer overnam van Jonas De Roeck. Het laatste woord over diens ontslag blijkt echter nog niet gezegd.

Het stamnummer één verraste vriend en vijand door De Roeck na het gelijkspel tegen Cercle Brugge de laan uit te sturen. Gezien de erg moeilijke omstandigheden op de Bosuil, waar de middelen beperkt bleken en blessures hun tol eisten, had hij tenslotte degelijk werk geleverd door de Great Old van een plek in de top zes te verzekeren.

Gheysens dumpt De Roeck

Bovendien werd de bekerfinale maar nipt gemist, mede door een domme rode kaart voor Denis Odoi. Toch bleek dat niet te volstaan voor voorzitter Paul Gheysens, die volgens PJ Calcoen een grote rol speelde bij de exit van De Roeck. "Gheysens heeft wel een stem gehad in dit verhaal. Blijkbaar was hij toch een beetje zijn geduld kwijt."

"Ook de spelers hebben zeker hun hand gehad in zijn ontslag. De klik was een beetje verdwenen en er waren onderlinge spanningen. Het bestuur heeft de spelersgroep gevolgd en de trainer aan de deur gezet", klinkt het in de podcast Sjotcast. Al wordt die versie van de feiten ontkend door Vincent Janssen, maandag te gast in Extra Time.

Janssen ontkent muiterij

"Of ik verrast was? Dat is een groot woord, want je wist dat de resultaten niet top waren. Op een gegeven moment merk je ook wel dat er binnen de club wat speelt. Maar het was niet alsof we na Cercle wisten dat de trainer eruit ging", aldus de ervaren spits, volgens wie De Roeck simpelweg naar behoren heeft gepresteerd in Deurne-Noord.

"Het doel was om Play-Off I te halen. Daar zijn we ondanks al die blessures ook gekomen", besluit Janssen, die wel toegeeft dat zowel de puntenoogst als het spelniveau in de afgelopen periode te wensen overliet. Al had De Roeck, in tegenstelling tot zijn collega David Hubert bij Anderlecht, zonder Odoi wie weet nog in het zadel gezeten.

POLL: Ulderink is een betere trainer dan De Roeck

Meest recent

'City gaat ver voor opvolger De Bruyne: jaarsalaris van 25 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

7
7
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse ...

172
172
'Solden bij Anderlecht: Renard laat prijs zakken'

De eerste drie wedstrijden in de Champions' Play-Off hebben duidelijk gemaakt dat dit Anderlecht ...

103
103
'Sensationele transfer voor Thomas Müller'

Er komt in de zomer een einde aan een tijdperk bij Bayern München, want de Duitse grootmacht ...

31
31
Verbazing over keuze Hasi: "Dat hij hem nu nog niet zet..."

Voor Anderlecht zijn de play-offs tot dusver een grote ontgoocheling. Ook de aanstelling van Besnik ...

124
124
Emotionele Gert Verheyen: "Ik was er echt kapot van"

Gert Verheyen is al jarenlang één van de meest aimabele en gedegen analisten die ons ...

111
111
'Nieuwe soap: Lierse dient klacht in tegen Lokeren-Temse'

Het heeft er alle schijn van dat de strijd om promotie en degradatie in de Challenger Pro League de ...

148
148
STVV tankt extra vertrouwen voor strijd om behoud

Een week geleden leek STVV nog een vogel voor de kat, maar intussen is het momentum bij de Kanaries ...

50
50
'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

Een nieuwe generatie potentiële Rode Duivels klopt op de deur. Zo is er in 2025 misschien wel ...

99
99
Openda spreekt zich uit over mogelijke zomertransfer

RB Leipzig beleeft een moeilijk seizoen. Het stelde zwaar teleur in de Champions League en staat ...

47
47
'Verrassende nieuwe club mengt zich in strijd om De Bruyne'

Vorig weekend toonde Kevin De Bruyne nog eens dat hij zijn kwaliteiten nog niet verloren is, door ...

84
84
Pro League bibbert: nieuw format nog altijd niet goedgekeurd

De Pro League stemde eind februari voor een nieuw competitieformat. Vanaf het seizoen 2026/27 ...

121
121
Vrancken 'weigerde' andere clubs: "Met de fiets naar STVV"

STVV heeft namiddag Wouter Vrancken officieel voorgesteld aan de pers. De coach moet de Kanaries in ...

116
116
Ferme opsteker Roméo Lavia, supporters reageren verdeeld

Roméo Lavia kent na zijn knaltransfer naar Chelsea alleen maar pech. De middenvelder komt ...

63
63
Jürgen Klopp weer als T1 aan de slag bij deze grootmacht?

Jürgen Klopp nam na zijn succesperiode bij Liverpool even afscheid van het voetbal, maar de ...

80
80
Nieuwe Rode Duivel roept straffe taal richting Rudi Garcia

Rudi Garcia riep enkele nieuwe namen op voor de Rode Duivels tijdens de vorige interlandperiode. Het ...

122
122
Marc Coucke krijgt smeekbede: "Doe dat ook voor Wouter"

In de paasvakantie kan voor veel mensen de riem er even af en dat geldt duidelijk ook voor Marc ...

405
405
‘Vertroebelde relatie duwt De Bruyne naar Europese topclub’

Kevin De Bruyne heeft besloten om te vertrekken bij Manchester City. Na tien jaar trouwe dienst en ...

262
262
Eendracht Aalst Lede krijgt opmerkelijke straf na seksistische gezangen

De voetbalwereld heeft nog steeds trekken van een 'mannenbastion', al zijn er de laatste jaren grote ...

49
49
Fans bezorgen Club Brugge enorme boost voor titelstrijd

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel. Blauw-Zwart is na de overwinning tegen leider KRC ...

220
220

Meer sportnieuws