'Pijnlijke details over ontslag Hubert lekken uit'

door
'Pijnlijke details over ontslag Hubert lekken uit'

Neerpede blijft een duiventil, zo bleek donderdagochtend nog maar eens. Al voor de tweede keer dit seizoen kondigde Anderlecht aan dat het zijn trainer op straat zetten, want na eerder al Brian Riemer moest nu ook David Hubert beschikken.

De 37-jarige stond pas sinds september aan het roer, maar moet vlak voor de start van de play-offs beschikken. Het matige spel van de laatste weken en een reeks van zes nederlagen in de laatste twaalf competitiemachen zorgden ervoor dat het vertrouwen in Hubert weg was bij het bestuur.

De timing van de beslissing komt wel als een verrassing. Woensdag stond immers nog de fandag op het programma, met een open training en 's avonds een barbecue met de fans. Daarop was Hubert nog gewoon aanwezig alsof er niets aan de hand was.

Spelers verbolgen over ontslag Hubert

Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure komen met een reconstructie van zijn ontslag en weten dat Hubert vlak na die barbecue door Wouter Vandenhaute en Olivier Renard ingelicht werd over zijn ontslag. De spelers werden pas donderdagochtend op de hoogte gebracht.

Zij reageerden volgens HLN zelfs verbolgen op het nieuws, terwijl Hubert na zijn afscheidsrede getrakteerd werd op een staande ovatie. Het toont aan dat de trainer zeker nog het vertrouwen van zijn spelers nog niet kwijt was.

Koele band met Renard

De trainerswissel kwam er dan ook uitsluitend op initiatief van het bestuur. LDH weet dat sportief directeur Olivier Renard altijd maar een koele minnaar van Hubert geweest is. Hij hielp zijn trainer ook niet bepaald tijdens de wintermercato.

Hubert drong aan op de komst van een extra spits, maar kreeg die niet. Dat bleek door het blessureleed van Dolberg de verkeerde keuze. Daarnaast verkocht Renard ook Dreyer en Amuzu, waardoor er plots veel gewicht kwam te liggen op de schouders van Hazard en Huerta, die na respectievelijk een zware blessure en een verhuis naar een nieuw continent nog zoekende zijn.

Desondanks geloofde Hubert wel nog dat hij de situatie kon keren en in de play-offs nog de top drie zou binnendringen. Dat geloof bleek bij Renard en Vandenhaute echter weg en dus haalden ze met Besnik Hasi een trainer die meer vuur in de kleedkamer moet gaan brengen.

POLL: Was het ontslag van Hubert een logische beslissing?

Meest recent

Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

23
23
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

35
35
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

28
28
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

283
283
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

66
66
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

52
52
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

162
162
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

166
166
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

96
96
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

304
304
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

106
106
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

154
154
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

239
239
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

182
182
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

308
308
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

81
81
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

314
314
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

174
174
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

204
204
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

146
146

Meer sportnieuws