Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

door
Déjà vu: HUMO doet boekje open over Renard & Vandenhaute

11 jaar nadat hij Anderlecht een onverhoopte landstitel bezorgde moet Besnik Hasi de Brusselaars opnieuw naar prijzengewin loodsen. Met het oog op succes op de korte termijn neemt de oude bekende het roer over van David Hubert, die nogal abrupt aan de kant werd geschoven. Al kwam zijn ontslag naar verluidt toch niet zomaar uit de lucht gevallen.

Zelf is de jonge trainer naar verluidt verbolgen over zijn ontslag, een houding waar Olivier Renard begrip voor kan opbrengen. Hoewel hij tijdens de officiële voorstelling van Hasi het werk van diens voorganger niet volledig wilde afmaken gaf de sportief directeur, die samen met voorzitter Wouter Vandenhaute de knoop doorhakte, toch ook meermaals aan dat hij zelf niet langer vertrouwen had in Hubert.

Renard dumpt Hubert

LEES OOK Anderlecht-leiding hard aangepakt: "Schandalige manier"

"Voor ons ging het alleen maar om het sportieve aspect. Het is mijn job om daar iets aan te proberen veranderen.  Ik zeg niet dat het hem aan ambitie ontbrak, maar ik kreeg het gevoel dat de hoofdprijs niet zou volgen. Ik wil benadrukken dat hij ook goede dingen heeft gedaan, maar onder David waren we onze flow een beetje kwijt. Met Besnik willen we vol inzetten op de beker en top drie", klonk het.

Behalve de resultaten was vooral het tegenvallend spelniveau een doorn in het oog van Renard. Ondanks de scepsis bij een deel van de aanhang, en zijn reputatie als een coach die vooral een defensieve organisatie kan neerpoten, hoopt hij dat Hasi op beide vlakken beterschap brengt en ook het vuur opnieuw aanwakkert in het Lotto Park. Al speelden misschien toch ook nog andere factoren een rol.

Hasi vs. Vandenhaute?

Eerder lekte al uit dat Renard een koele minnaar bleek van Hubert, die na het ontslag van Brian Riemer op voorspraak van Vandenhaute vast werd benoemd tot T1. HUMO komt nu met nog wat meer details op de proppen. "Met voorzitter Vandenhaute en sportief directeur Renard boterde het steeds minder", luidt het. Het duo zou zich gaandeweg alsmaar meer gemoeid hebben met de ploegopstellingen.

LEES OOK Onrust bij Anderlecht groeit: “Andere problemen…”

"En dat zinde Hubert niet. Zondag stelde hij Adryelson op en niet Jan-Carlo Simić, ook al was hem dat van hogerhand afgeraden: in tegenstelling tot Simić is Adryelson slechts een gehuurde speler en vertegenwoordigt hij dus geen transferwaarde", aldus het weekblad. Al valt het toch te betwijfelen of zijn opvolger, die net bekend staat om zijn koppig en sterk karakter, meer vatbaar is voor beïnvloeding.

Déjà vu in Anderlecht

Hoe dan ook een opvallende déjà vu in Neerpede, waar Vandenhaute een tijdje geleden nog een stapje opzij zette als zogenaamd niet-uitvoerend voorzitter. Ook toen werden er door HUMO een aantal zaken aan de kaak gesteld. Sinds het vertrek van Jesper Fredberg en de rest van de Deense enclave, gevolgd door de aanstelling van Renard, lijkt alles evenwel alweer terug bij het oude bij Paars-Wit.

POLL: Vandenhaute moet vertrekken bij RSCA

Meest recent

Adriano Bertaccini bijt pijnlijk door het stof bij STVV

Adriano Bertaccini is dit seizoen een revelatie bij Sint-Truiden VV, maar de afgelopen weken waren ...

11
11
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge-smaakmakers weg, jackpot Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

169
169
'Bizarre timing' Standard Luik wakkert geruchten aan

Standard Luik heeft afscheid genomen van Pierre Locht en Giacomo Angelini werd aangesteld als de ...

74
74
Joaquin Seys onthult transferplannen: “Bepaalt alles…”

Club Brugge maakte dit seizoen enorm veel indruk in de Champions League. Verschillende sterkhouders ...

225
225
Jan Vertonghen verbaast Anderlecht en kondigt pensioen aan

Jan Vertonghen kampt dit seizoen met enorm veel blessureleed bij RSC Anderlecht. De voormalige Rode ...

447
447
Toch ‘Hein Vanhaezebrouck’ bij KAA Gent: “Heel dankbaar”

KAA Gent heeft een nieuwe hoofdtrainer aangesteld en de Buffalo’s leggen de sleutel in de ...

189
189
Ontmaskerd? Hoe Lukaku zich ontpopte tot 'De Mol'

Romelu Lukaku was afgelopen zondag andermaal de grote held bij de Rode Duivels. De aanvalsleider van ...

64
64
Sensatie Karetsas slaat keihard terug op supporters

Konstantinos Karetsas heeft zijn debuut bij de Griekse nationale ploeg niet gemist. Hij werd de ...

135
135
Kalender Duivels bekend: “Elke thuismatch ander stadion”

De Rode Duivels blijven in de A-Divisie van de Nations League na de knappe zege in Genk tegen ...

171
171
Mannaert strikt sterke man Standard: nieuwe CEO bekend

Standard wil in de komende weken gaan meestrijden voor een Europees ticket in de Europe Play-Offs. ...

124
124
Hasi drukt stempel: stevige waarschuwing Anderlecht-spelers

RSC Anderlecht start zijn campagne in de Champions' Play-Offs aanstaande zondag met een bezoek aan ...

303
303
'Club Brugge houdt hart vast na Ordoñez-ontwikkelingen'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met enkele topaffiches. Titelverdediger Club ...

156
156
Strive for Five: Genk zet grote kanonnen in vlak voor PO's

Komend weekend is het eindelijk zover, dan barst de titelstrijd in Champions' Play-Offs in alle ...

117
117
Kapiteinsdebat bij Duivels beslecht? "Hij is de natuurlijke leider"

De Rode Duivels kunnen al bij al met een tevreden gevoel terugblikken op hun eerste ...

340
340
'Kompany zit City dwars: titanenstrijd van 130 miljoen'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende ...

107
107
Smaakmaker kondigt vertrek bij Club Brugge aan

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van de landstitel én de beker. Voor een ...

723
723
Wankele positie: Hasi’s vertrek bij Anderlecht al in de maak?

Besnik Hasi, de nieuwe hoofdcoach van Anderlecht, heeft een korte houdbaarheidsdatum. Ondanks de ...

619
619
'Liverpool pakt fors uit: EK-smaakmaker naar Anfield'

Spanje plaatste zich zondag voor de Final Four van de Nations League ten koste van Nederland. Bij de ...

341
341
Milicevic gooit transferplannen bij AA Gent op tafel

AA Gent maakt komend weekend voor het eerst in jaren zijn wederoptreden in Play-Off I. In aanloop ...

414
414
'Club zet zich schrap: bliksemvertrek Tzolis krijgt vorm'

Club Brugge zag een aantal van zijn internationals de voorbije dagen een goede beurt maken. Christos ...

824
824

Meer sportnieuws