RSC Anderlecht verraste vriend en vijand door David Hubert vlak voor de Champions Play-Offs aan de kant te schuiven. Oude bekende Besnik Hasi werd aangesteld, maar de supporters en analisten zitten nog met veel vragen.
Het Waalse RTBF denkt namelijk dat Hasi slechts een oplossing voor de korte termijn is. Anderlecht wil de manschappen voor de Play-Offs op scherp zetten. In het verleden loodste Hasi Paars-Wit zo zelfs naar de titel.
Twee opties voor Hasi
Volgens analist Manuel Jous zijn er nu twee opties voor Hasi. “Elf wedstrijden met Anderlecht. Er is er één die superbelangrijk is, de finale van de Belgische Beker. Twee mogelijkheden: of hij haalt de doelstellingen niet en aan het einde van het seizoen wordt hij bedankt voor bewezen diensten.”
“Of hij wint de beker en als de Play-Offs goed gaan, zie ik toch nog steeds Anderlecht niet verlengen met Hasi. Op dit moment is hij voor mij niet de man die op de lange termijn nodig is in Anderlecht. De twee seizoenen die volgden op de titel van 2014 waren helemaal niet briljant", luidt het.
Philippe Clement
Er is dus niet veel vertrouwen op een verlengd verblijf van Hasi bij Anderlecht. Als opvolger wordt een grote naam naar voren geschoven. Olivier Didillon had bijvoorbeeld liever Philippe Clement in plaats van Hasi gezien. "De keuzes die Anderlecht heeft gemaakt, ik had misschien heel, heel naïef op zoek gegaan naar iemand als Philippe Clement in plaats van Besnik Hasi", citeert RTBF.