Binnen enkele dagen gaan de Champions' Play-Offs van start. De deelnemende clubs wachtten de voorbije dagen dan ook bang af of hun internationals geen extra blessures opliepen. Uiteindelijk viel de balans mee, al moet Club Brugge zich wel zorgen maken over Chemsdine Talbi.
Het 19-jarige jeugdproduct brak de voorbije maanden helemaal door bij Blauw-Zwart. Na het vertrek van Andreas Skov Olsen kreeg Talbi zijn kans als titularis en die greep hij met beide handen. Zelfs op Champions League-niveau kon hij indruk maken. Denk aan zijn dubbelklapper op Atalanta.
Eerste cap valt in het water
Die goede prestaties zadelden Talbi wel met een lastig dilemma op. Vroeger dan verwacht moest hij immers kiezen tussen de nationale ploegen van Marokko en die van België, waarmee hij in de jeugdreeksen aantrad. Ondanks een laat Belgisch charme-offensief, besloot hij toch voor het land van zijn roots te gaan.
Bijgevolg mocht Talbi zich vorig week een eerste keer melden bij de A-ploeg van Marokko. Daarmee zag hij naar eigen zeggen een jongensdroom in vervulling gaan. Al bleek dat toch wat voorbarig. Tijdens de gewonnen WK-kwalificatieduels tegen Niger (1-2) en Tanzania (2-0) kwam hij immers niet in actie.
Geen onverantwoorde risico's
Talbi, die tijdens de laatste partij van Club ook al aan de kant bleef, zat in beide duels zelfs niet op de bank. Opvallend, want in theorie blijft hij zo ook beschikbaar voor België. Na de wedstrijd werd bondscoach Walid Regragui dan ook gepolst waarom hij niet in actie kwam. "Hij was wel hier, maar is geblesseerd en wij nemen geen risico's", klonk het duidelijk.
De 19-jarige flankaanvaller blijkt dus met een fysiek probleem te kampen. Regragui benadrukte dat zijn situatie van dichtbij werd opgevolgd door de medische omkadering, maar dat het onverantwoordelijk zou zijn geweest om hem minuten te laten maken. Bij Club zou men er evenmin op gerust zijn geweest. Het valt dan ook af te wachten of hij wel klaar raakt voor de topper van zondag tegen RSC Anderlecht.