De interlands zijn nog maar net achter de rug, of het clubvoetbal barst alweer in alle hevigheid los. FC Barcelona kwam donderdagavond zelfs terug in actie. En de Catalanen konden hun inhaalduel tegen Osasuna overtuigend winnen: 3-0.
Oorspronkelijk stonden beide ploegen begin deze maand tegenover mekaar. Maar die wedstrijd werd toen in extremis uitgesteld. In aanloop naar de partij was Carles Miñarro, jarenlang clubdokter bij Barcelona, immers plotseling overleden. Logischerwijs besloten de betrokken partijen om die dag niet meer te voetballen.
Propvolle kalender
Bijgevolg moest dus een nieuwe datum gevonden worden. Niet evident vermits Barça nog op drie fronten actief is en dus sowieso al met een overvolle kalender kampt. Uiteindelijk vond men geen andere oplossing dan de wedstrijd op donderdagavond in te halen. Tot onvrede van coach Hansi Flick, die hierdoor geen beroep kon doen op bepaalde internationals.
Raphinha en Ronald Araujo bijvoorbeeld, waren dinsdagnacht nog actief in Zuid-Amerika en dus kwam de inhaalmatch voor hun nog te vroeg. Maar ook heel wat andere spelers hebben lastige interlands achter de rug. En aanstaande zondag staat alweer de volgende competitiematch op het programma. De onvrede van Flick valt dus zeker te begrijpen.
Overtuigende overwinning
Desondanks liet Barça er tegen Osasuna geen gras over groeien. Nadat de match vooraf ging met een pakkend eerbetoon aan Miñarro, sloegen de Catalanen na 11 minuten toe. Ferran Torres werkte goed voorbereidend werk van Frenkie de Jong en Alejandro Baldé af. Niet veel later maakte Dani Olmo er 2-0 van nadat hij van de VAR een strafschop mocht hernemen.
Uiteindelijk was het de ingevallen Robert Lewandowski die in de tweede helft de 3-0-eindstand kon vastleggen. De Pool verstevigt zo zijn leidersplaats in de topschuttersstand van La Liga. Door deze zege is Barça opnieuw alleen leider. Het telt drie punten meer dan Real Madrid en zeven meer dan Atlético Madrid. De drie topclubs hebben nu elk 28 matchen gespeeld.
LALIGA´S TOP SCORER. #BarçaOsasuna pic.twitter.com/6KmZQ6vGLj
— LALIGA English (@LaLigaEN) March 27, 2025