Barça moet puntenaftrek vrezen: klacht ingediend

door
Barça moet puntenaftrek vrezen: klacht ingediend

FC Barcelona brieste dat het donderdagavond alweer aan de bak moest in La Liga, maar boekte uiteindelijk wel een vlotte zege tegen Osasuna. Ze haalden het met 3-0, maar moeten mogelijk de drie punten weer inleveren.

Osasuna maakte immers bekend dat het klacht ingediend heeft tegen de Catalanen bij de Spaanse voetbalbond. Ze claimen dat Barça donderdag een speler onrechtmatig opgesteld heeft.

Iñigo Martinez niet speelgerechtigd?

Het gaat om Iñigo Martinez, die achterin de volle 90 minuten speelde. De ervaren verdediger was tijdens de interlandperiode geblesseerd afgehaakt bij Spanje en had daarom volgens Osasuna donderdag niet mogen spelen.

De reglementen van de FIFA schrijven immers voor dat een speler die geblesseerd de selectie van zijn nationale ploeg verlaat vijf dagen na de interlandperiode geen wedstrijden mag spelen bij zijn club. Spanje had zondag nog tegen Nederland gespeeld, vier dagen voor Barça-Osasuna.

Punten kwijt na klacht Osasuna?

De Spaanse bond moet zich nu buigen over de klacht van Osasuna. Als zij in het gelijk gesteld worden, dreigt Barça de punten van hun onderlinge confrontatie weer in te moeten leveren. Dat zou een enorme domper zijn voor hen.

Door de zege van donderdag nam Barça immers drie punten voorsprong op Real Madrid, maar ze zien hun aartsrivaal mogelijk weer mee aan de leiding komen. Ook Atletico Madrid zou dan weer op drie in plaats van zes komen.

POLL: Denk je dat Barça de punten kwijt zal spelen?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

53
53
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

51
51
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

212
212
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

49
49
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

46
46
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

126
126
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

323
323
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

216
216
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

228
228
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

396
396
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

88
88
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

277
277
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

372
372
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

410
410
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

304
304
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

178
178
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

549
549
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1172
1172
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

331
331
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

152
152

Meer sportnieuws