Binnenkort Duivelse tandem Lukaku - Defour langs de lijn?

door
Binnenkort Duivelse tandem Lukaku - Defour langs de lijn?

Afgelopen week kwam het nieuws naar buiten dat Romelu Lukaku aan zijn trainerscursus zal beginnen. Meteen werd er gespeculeerd of de topscorer aller tijden van de Rode Duivels een goede hoofdtrainer zou zijn.

Lukaku is al een leider bij de Rode Duivels en tijdens de podcast 90 Minutes werd een mogelijke trainerscarrière na zijn voetbalcarrière uitvoerig besproken. Filip Joos kwam met een opmerkelijk voorstel op de proppen.

Duivels trainersduo

LEES OOK Filip Joos snapt niets van PO-fase: “Bezopen beslissing”

Jan Vertonghen liet weten geen trainer te willen worden ondanks zijn diploma, maar volgens Joos wil Lukaku dat wél. "Maar ik weet wel dat je als trainer kritiek krijgt en ik weet niet hoe Lukaku daarmee zal omkunnen. Ik denk net als Sam niet goed, maar als zijn antwoord op kritiek als coach even goed is als speler, dan neem ik hem als coach."

Steven Defour zat samen aan tafel met Joos en de analist voorspelde in de toekomst een samenwerking met Lukaku. "Hij is zot van voetbal en hij volgt alles. Ik denk dat er een goeie trainer in hem zit, maar wel met de juiste hulptrainer. Dat is heel belangrijk. Ik denk dat het karakter van Steven geweldig bij hem past.”

Moeilijkste punt

Defour sprak vervolgens over het moeilijkste punt voor Lukaku als trainer. “Ik denk niet dat kritiek het moeilijkste punt zal zijn. Hij gebruikt kritiek nu om beter te presteren, maar als trainer kun je dat niet. Je bent nog altijd afhankelijk van die 11 spelers die jij traint. Want hoe maniakaal jij ook bezig bent, zij moeten het doen. Alles hangt af van de kwaliteit waarmee je kunt werken en daar moet je mee leren omgaan.”

LEES OOK Ulderink kop van jut bij Antwerp: “Twee héél rare keuzes”

Dat zal Lukaku volgens Defour in de praktijk moeten ondervinden. “En dat leren ze je niet op de trainerscursus. Dat is ook de frustratie die ik heb gehad. Dingen die ik logisch vond, waren dat niet voor de spelers. En dan had ik mijn assistenten nodig. Rom kent voetbal, praat voetbal en slaapt met voetbal. Ik denk dat er een goeie trainer in hem schuilt, maar hij zal een paar obstakels moeten overwinnen", citeert Sporza.

POLL: Zou Romelu Lukaku een goede trainerstandem vormen met Steven Defour?

Meest recent

Filip Joos snapt niets van PO-fase: “Bezopen beslissing”

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop. De titelstrijd is volledig losgebarsten en ook in de ...

15
15
‘Lamkel Zé out: pijnlijke details STVV-clash onthuld’

Didier Lamkel Zé zal nooit veranderen. STVV hoopte dat de Kameroener zijn streken doorheen de ...

57
57
Opvallende move: 'Anderlecht zet vol in op Kindermans'

RSC Anderlecht is achter de schermen weer bezig met een paleisrevolutie. Verschillende pionnen ...

126
126
Antwerp-supporters viseren bestuur: “Géén pretpark”

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Naast de pandoering tegen Union SG in de Champions Play-Offs werd ...

96
96
Januzaj in shock na horrorblessure: ‘Geperforeerde darm’

Maandag stonden Las Palmas en Celta de Vigo tegenover elkaar in de Spaanse Primera Division. ...

35
35
Ulderink kop van jut bij Antwerp: “Twee héél rare keuzes”

Royal Antwerp FC ging op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs met de billen bloot tegen ...

75
75
Union slikt enorme tegenvaller in volle titelstrijd

In tegenstelling tot vorig seizoen heeft Union SG zijn start van de Champions' Play-Offs allerminst ...

72
72
Real krijgt lik op stuk: "Hij gaat helemaal nergens heen"

Real Madrid wil zich dinsdagavond tegen Real Sociedad verzekeren van een plek in de finale van de ...

48
48
Zomers vertrek Jutgla? 'Club Brugge verlangt miljoenensom'

Club Brugge telde afgelopen weekend weer verschillende uitblinkers in de gewonnen clash met RSC ...

457
457
Anderlecht komt met groot nieuws voor kraker tegen Genk

RSC Anderlecht kreeg tijdens de openingsspeeldag van de Play-Offs meteen een pak voor de broek van ...

475
475
'Theate imponeert in Duitsland: toptransfer in de maak'

Kersvers bondscoach Rudi Garcia moest tijdens zijn eerste interland-periode aan het roer van de Rode ...

97
97
Antwerp legt sterkhouder vast voor volgend seizoen

Antwerp FC is met een zware nederlaag op Union SG aan de Champions' Play-Offs begonnen en wil zich ...

308
308
'Eerste zomeraanwinst op komst: Genk heeft Karestas-plan'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won met overtuigende 4-0-cijfers van AA ...

247
247
Transferbom De Cuyper doet Club Brugge daveren

Maxim De Cuyper is een bepalende speler bij Club Brugge, met sterke prestaties in zowel de ...

1292
1292
'Totale metamorfose City: toekomstbeslissing De Bruyne'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup ten koste van ...

147
147
'Lamkel Zé maakt zich onmogelijk: STVV grijpt stevig in'

STVV zette afgelopen weekend een belangrijke stap richting het behoud. Met een zege op het veld van ...

397
397
'United en co in de rij: Club wil reuzentransfer van 35 miljoen'

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en kende zondagmiddag geen enkel probleem ...

576
576
'Stoelendans blijft duren: opvallende vertrekker op Anderlecht'

RSC Anderlecht toont zich ook dit seizoen allerminst een baken van stabiliteit. In aanloop naar de ...

808
808
Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

350
350
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

425
425

Meer sportnieuws