Oppermachtig Club Brugge versmacht hulpeloos Anderlecht

door
Oppermachtig Club Brugge versmacht hulpeloos Anderlecht

Na één (nog niet eens volledige) speeldag in deze Play-Offs lijken we naar een driestrijd te gaan tussen Racing Genk, Club Brugge en Union. De landskampioen gaf vandaag negentig minuten lang voetballes aan een zieltogend Paars-Wit. Anderlecht krijgt in de bekerfinale nog wel een ultieme kans op 'revanche'.

De Champions' Play-Offs kenden gisteren een spetterende start met de 5-1 zege van Union op Antwerp. Vandaag was er de eerste echte topper met de klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht. Blauw-Zwart wou maar wat graag zijn kunststukje van vorig seizoen overdoen, Paars-Wit hoopte om zich meteen mee in de titelstrijd te werpen. Bij de bezoekers kreeg Dolberg meteen terug een basisplek, Hayen zette Nilsson en Jutgla in de aanval.

Dominant Club grijpt de macht

Bijna kende Club Brugge een absolute droomstart. Na een handvol minuten spelen kopte Tzolis naar doel, zijn poging werd met heel veel moeite (en geluk) door Coosemans uit doel gehouden. Paars-Wit leed in die openingsfase voortdurend balbezit en kwam zelf niet aan voetballen toe. Op het kwartier vloog een streep van Jashari in de handen van de bezoekende doelman.

Paars-Wit had nadien wel wat meer balbezit maar ontsnapte halfweg de eerste helft nogmaals. Jutgla kapte in de zestien meter prima naar binnen en besloot vervolgens te wild over de kooi van Coosemans. Op het halfuur haalde de Anderlecht doelman ook nog eens pogingen van Jashari en Tzolis uit zijn doelvlak. Het doelpunt hing in de lucht en zou even later ook vallen. Hazard leed dom balverlies, Tzolis profiteerde en knalde kurkdroog de 1-0 in doel. Anderlecht creëerde geen enkele kans die naam waardig.

Club rook bloed en leek op slag van rust nog een dubbele voorsprong te pakken. Jutgla botste vol op Coosemans, legde de bal vervolgens in een leeg doel maar na tussenkomst van de VAR werd het doelpunt terecht afgekeurd. Uiterst bizar dat de goal in eerste instantie werd goedgekeurd door scheidsrechter Vergoote. Halfweg stond de landskampioen verdiend op voorsprong, al bleef er nog wat spanning in de wedstrijd danzkij Colin Coosemans.

Hasi pokert maar speelt slechte kaarten uit

Kon Anderlecht na rust nog de rug rechten? Hasi greep alvast stevig in en bracht maar liefst drie nieuwe namen in de ploeg: Edozie, Adryelson en Huerta kwamen in het elftal bij de bezoekers. Aan het spelbeeld veranderde aanvankelijk weinig: na vijf minuten spelen knalde Jutgla nog eens binnen het bereik van een sterke Coosemans.

Ook nadien bleef Club oppermachtig, al bleven grote kansen wel (tijdelijk) uit. Op het uur moest de bezoekende doelman nog eens ingrijpen bij een scherpe tegenstoot van de landskampioen. De beslissing zou even later toch vallen: Coosemans pareerde andermaal bij een schot van Hans Vanaken maar was kansloos op de rebound van invaller Vermant: 2-0.

Voorzichtig bouwde Anderlecht nadien nog aan een 'slotoffensief' maar dat kwam er finaal helemaal niet uit. Na een werkloze dag hield Mignolet zijn netten ongeschonden, Blauw-Zwart begint dan weer met een perfect rapport aan deze nacompetitie. Hasi en co hebben nog heel veel werk om een Europees ticket te pakken.

Scoreverloop:

1-0 (35') Tzolis, 2-0 (70') Vermant

POLL: Wie denkt u dat de bekerfinale zal winnen?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

81
81
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

70
70
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

321
321
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

62
62
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

55
55
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

150
150
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

380
380
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

236
236
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

241
241
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

419
419
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

92
92
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

280
280
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

384
384
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

452
452
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

319
319
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

182
182
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

588
588
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1197
1197
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

336
336
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

157
157

Meer sportnieuws