Anderlecht bekerwinnaar? Saelemaekers spreekt duidelijke taal

door
Anderlecht bekerwinnaar? Saelemaekers spreekt duidelijke taal

Na twee wedstrijden in de Champions' Play-Offs staat al vast dat RSC Anderlecht ook dit seizoen geen kampioen zal worden. De Brusselaars kunnen zich via de beker echter alsnog van een grote prijs verzekeren. Maar dan zullen ze in de finale wel met Club Brugge moeten afrekenen.

Paars-Wit wou in de Play-Offs een doorstart nemen na het tegenvallende einde van de reguliere competitie. Het bestuur besloot zelfs om nog een tweede keer dit seizoen van trainer te wisselen. Zo werd Besnik Hasi terug in huis gehaald. Hij moet de ploeg naar resultaten op de korte termijn gaan leiden.

Maar in de eerste twee duels werd meteen duidelijk dat hij geen wonderdokter is. Zo verloor RSCA tijdens de openingsspeeldag redelijk kansloos op het veld van Club Brugge. Afgelopen weekend was er thuis tegen KRC Genk weliswaar ietwat beterschap, toch haalde de competitieleider het verdiend met 1-2.

Club heerst in onderlinge duels

In de komende duels wil RSCA echter progressie blijven maken. Te beginnen volgend weekend tegen Union SG. Maar achter de schermen wordt vooral toegeleefd richting de bekerfinale. Winst in de Croky Cup is dan ook de enige manier om een andermaal pover seizoen kleur te geven. Bovendien zou de eerste grote prijs sinds 2017 de hele club enorm veel deugd doen.

Dan moet Paars-Wit op de Heizel wel afrekenen met Club Brugge. Allesbehalve evident, zo blijkt uit de onderlinge duels dit seizoen. Die werden alle drie gewonnen door Club. Ook in de PO's van vorig seizoen, toen er bij RSCA nochtans heel wat op het spel stond, trok Blauw-Zwart telkens aan het langste einde. Het kwaliteitsverschil tussen beide ploegen lijkt ook steeds groter te worden.

Alles mogelijk in een finale

Desondanks hoeft Anderlecht nog niet te wanhopen. Tenminste toch volgens ex-speler Alexis Saelemaekers. De Rode Duivel laat in gesprek met SudPresse weten dat Paars-Wit zeker niet kansloos is in de bekerfinale. "In zo'n finale zijn er geen favorieten. Het zal één wedstrijd zijn op neutraal terrein en dan is alles mogelijk. Als de spelers alles geven, vertrouwen hebben in zichzelf en goed naar de coach luisteren, denk ik dat ze het kunnen doen. Ik zal met mijn ganse hart bij hun zijn", aldus de flankspeler van AS Roma.

POLL: Anderlecht is op voorhand kansloos in de bekerfinale ...

Meest recent

'Arsenal schiet in actie voor smaakmaker Club Brugge'

Er staat Club Brugge een drukke transferzomer te wachten. Na de sterke prestaties in de Champions ...

4
4
Enorme tragedie: international (28) overleden na val

Het Afrikaanse voetbal is woensdag getroffen door een enorme tragedie. De Gabonese voetbalbond moest ...

0
0
'Kassa Standard rinkelt: 2 miljoenentransfers op komst'

Het blijft bij Standard nog wachten op een financiële injectie van eventuele nieuwe ...

40
40
Raskin spreekt zich uit over zomerse knaltransfer

De Rode Duivels speelden in maart hun eerste interlands onder Rudi Garcia en de nieuwe bondscoach ...

26
26
Besnik Hasi krijgt eindelijk nog eens goed nieuws

Besnik Hasi kreeg vlak voor de start van de play-offs de job waar hij al zo lang op aasde, want na ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge slaat toe, Antwerp troeft topclubs af'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
Standard Luik pakt plots ferm uit met miljoenentransfer

Standard Luik heeft nog voor het begin van de zomermercato een toptransfer afgerond. De 22-jarige ...

122
122
Rudi Garcia belt naar erg verrassende Anderlecht-speler

Rudi Garcia is de opvolger van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels. De Franse keuzeheer heeft zijn ...

302
302
Uitblinker Tielemans reageert aangeslagen na CL-veldslag

Aston Villa leek geen kans meer te maken tegen PSG. De Fransen wonnen de heenwedstrijd met 3-1 en in ...

47
47
'Antwerp moet inbinden: twee sterkhouders te duur'

Royal Antwerp FC leeft al jaren financieel boven zijn stand en moet nu zwaar inbinden omdat Paul ...

484
484
Bellingham: "Ik hoorde ze hier praten over Anderlecht"

Real Madrid verloor vorige week met 3-0 van Arsenal in de Champions League. Niemand geeft Real nog ...

264
264
Brys krijgt weer pittig dossier voorgeschoteld in Kameroen

Marc Brys is al even aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar het is er eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Renard al onder druk: cruciale periode op komst'

RSC Anderlecht stelde Olivier Renard een half jaar geleden aan als de vervanger van Jesper Fredberg. ...

185
185
Mannaert aan zet: Zwitserland wil België de loef afsteken

Vincent Mannaert is bezig met het in kaart brengen van de Belgische spelers die nog onbekend zijn, ...

110
110
'Dolberg en Onuachu hoog op verlanglijstje topclub'

De verwachting is dat Kasper Dolberg RSC Anderlecht in de zomer gaat verlaten. De Deense spits is ...

443
443
Penders verstuurt titelwaarschuwing naar Club en Union

KRC Genk incasseerde afgelopen weekend een stevige opdoffer in de titelstrijd. De leider verloor ...

238
238
'Kompany laat topspeler gaan: Bayern mikt op 50 miljoen'

Woensdagavond is het zover, dan staat in de Champions League de clash tussen Internazionale en ...

53
53
Champions' Play-Offs ontploffen: Frutos ziet keerpunt in titelstrijd

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs is in een stroomversnelling geraakt. Tot de voorlaatste ...

432
432
Ulderink hard voor Antwerp-zondebok: "Zo kan je niet verdedigen"

Antwerp FC blijft voorlopig aanmodderen en wacht nu al twee maanden op een nieuwe zege. Zondag werd ...

153
153
‘Anderlecht: wilde plannen met nieuwe box-to-box’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Yacine Titraoui, de 21-jarige middenvelder van Sporting ...

104
104

Meer sportnieuws