Club Brugge zal in de loop van deze week zijn internationals weer verwelkomen. Carlos Forbs keert alvast met extra vertrouwen terug nadat hij zich met de Portugese beloften plaatste voor het EK van komende zomer. En de flankaanvaller heeft ook een extra motivatie om zich in de kijker te spelen.
De Bruggelingen kwamen in de zomer van 2025 bij Forbs uit in een lange zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller voor de rechterzijde. Om hem over te nemen van Ajax telde de Belgische kampioen zo'n 6 miljoen euro neer. Die transfer leidde echter tot het nodige onbegrip. Zeker vanuit Nederland.
Het voormalige jeugdproduct van Manchester City had in Amsterdam immers een erg povere indruk gemaakt. En ook een huurbeurt aan Wolverhampton draaide uit op een behoorlijk fiasco. Maar Club besloot het risico dus toch te nemen. En dat bleek een goede zet: Forbs groeide uit tot één van de smaakmakers in Brugge.
LEES OOK: Grote BOM rond Ronaldo: plots duiken deze beelden op
Groot debuut zonder vervolgDe 22-jarige winger beleefde weliswaar ook mindere periodes en dribbelt zich nog te vaak vast tegenover tegenstanders die hem laag opvangen. Maar als hij ruimte krijgt is Forbs met zijn snelheid nauwelijks af te stoppen. Met 13 goals en 15 assists in 59 matchen voor Club tot dusver, was hij ook nog eens behoorlijk productief.
Zijn ontbolstering in Brugge werd in het najaar van 2025 op fraaie wijze beloond. Toenmalig bondscoach Roberto Martinez gunde hem toen namelijk zijn grote debuut bij de nationale ploeg van Portugal. Tot dusver kreeg die cap echter geen vervolg. Sindsdien maakt Forbs weer deel uit van de Portugese beloften, waar hij doorgaans titularis is.
Dromen van hoofdmacht
Ook tijdens de huidige interland-periode tekende hij opnieuw present bij de U21. Met succes: Portugal wist zijn poule te winnen en plaatste zich zo rechtstreeks voor het EK eind dit seizoen. Dinsdag volgt nog een prestigeduel tegen nummer twee Tsjechië. Vervolgens keert Forbs dus met een flinke portie extra vertrouwen terug naar Brugge.
En de flankaanvaller heeft nog een extra motivatie om te schitteren bij zijn club. Zo geeft hij aan Record toe dat hij zo snel mogelijk weer naar de nationale A-ploeg wil. "Ik ben erg blij in deze ploeg en zal er elke dag mijn uiterste best voor doen. Maar ik zal de unieke ervaring bij de A-ploeg niet vergeten en ik blijf hard werken om daar weer bij te geraken", klinkt het. Club Brugge kan er maar wel bij varen ...
Kobe K