Kevin De Bruyne is opnieuw aan knalseizoen bezig bij Manchester City. Hij dirigeert op veld en strooit met de assists. De Rode Duivel zit ondertussen al weer aan 9 stuks voor Manchester City en als het van hem afhangt komen er zeker en vast nog een paar bij.
“Ik heb altijd al liever assists uitgedeeld, dan dat ik zelf scoor”, begint De Bruyne aan SkySports. “Dat wil zeggen dat wat ik doe, ook zijn vruchten afwerpt. Ik kan het ook niet goed verklaren, maar ik voel me gewoon veel beter bij een assist dan bij een doelpunt. Ik vind het dan ook jammer dat het soms zo ondergewaardeerd is.”
“Natuurlijk hangt er ook veel vanaf wat voor een assist het is. Wanneer je gewoon de bal naar een ploegmaat past en die besluit ineens uit te halen, telt het ook. Ik heb het meer op assists die gewoon perfect zijn, waarbij de spits hem maar gewoon in het mandje hoeft te leggen. Als ze de bal er in leggen natuurlijk! Soms denk ik bij mezelf: ‘Oh nee, ik heb het zo goed gedaan en dan verprutst die spits het!’, maar dat geldt natuurlijk ook in de omgekeerde richting. Ik hoor hen soms ook vloeken als er een barslechte assist niet tot bij hen komt.”
POLL: Moeten assists meer in de aandacht komen?