Wisselvallig Anderlecht boekt moeizame zege op het veld van Moeskroen

door
Wisselvallig Anderlecht boekt moeizame zege op het veld van Moeskroen

Anderlecht heeft een moeizame zege geboekt op het veld van Moeskroen-Peruwelz. De bezoekers mochten met een voorsprong de kleedkamers opzoeken maar werden in de tweede helft lange tijd gedomineerd door een goed voetballende thuisploeg. De inbreng van kapitein Sofiane Hanni zorgde er echter voor dat de wedstrijd in het laatste halfuur nog kantelde in het voordeel van Paars-Wit.

Zowel Mircea Rednic als Hein Vanhaezebrouck gingen met de grove borstel door hun ploeg. Bij Anderlecht stond Boeckx opnieuw in doel, Deschacht en Sa achteraan, Onyekuru en Bruno op de flanken en Stanciu speelde als nummer 10. Moeskroen van zijn kant kon al zes speeldagen op rij niet winnen, achterin mochten Mézague en Diédhiou nog eens aan een wedstrijd beginnen in een poging om het tij te keren.

Bruno helpt matig Anderlecht een handje voor de pauze


De eerste grote kans van de wedstrijd was er eentje voor Les Hurlus. Na een blunder van Sa mocht Bolingi plots alleen op Boeckx afgaan, vanuit een schuine hoek mikte hij in het zijnet. Anderlecht schoot plots wakker en kreeg ook een paar (halve) kansen via Deschacht en Onyekuru, voorlopig was het echter geen groots bezoekend elftal op Le Cannonier. In het laatste kwartier van de eerste helft waren er plots kansen over en weer: eerst bracht Bailly knap redding op een schot van Onyekuru, aan de overzijde kon Govea zijn volley niet kadreren. Uiteindelijk mocht Paars-Wit  toch nog met een voorsprong de kleedkamers opzoeken nadat Bruno een assist van Kums in doel schoot: 0-1, meteen ook de gevleide tussenstand na 45 minuten spelen.


Bruno zet Anderlecht op slag van rust op voorsprong.

Moeskroen vergeet om zichzelf te belonen

Moeskroen kwam gemotiveerd uit de kleedkamers en drukte Anderlecht meteen voor het eigen doel. Na amper vijf minuten spelen in de tweede periode was de gelijkmaker al een feit toen Govea er met een afgeweken schot 1-1 van maakte, ruimschoots verdiend. Van de ploeg van Hein Vanhaezebrouck kwam nauwelijks gevaar, op het kwartier was een schot van Stanciu dat een stuk naast de verste paal verdween lang het gevaarlijkste wapenfeit. Op het uur kwam kapitein Hanni in het veld voor Trebel met de bedoeling om meer gevaar te creëren. Na een afgeblokt schot van Hanni zorgde Kums op twintig minuten van het einde nog eens voor dreiging door de bal maar nipt over te schieten. De inbreng van Hanni bracht wel beterschap bij een zwalpend Anderlecht en op tien minuten van het einde gaf de Algerijn een prachtige assist voor Onyekuru die de bal naast Bailly in doel deponeerde: 1-2. De thuisploeg had geen reactie meer in huis zodat Anderlecht voorlopig nadert op Club Brugge.

Scoreverloop:


0-1 (42') Bruno, 1-1 (52') Govea, 1-2 (80') Onyekuru

POLL: Brengt Anderlecht beter voetbal onder Vanhaezebrouck?

Meest recent

'Onzichtbaar' en 'gefrustreerd': kranten hard voor gebuisde Bruggeling

Club Brugge heeft donderdagavond de leidersplaats in de Champions' Play-Offs uit handen gegeven. ...

138
138
Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

Club Brugge heeft de leidersplaats in de Champions' Play-Offs donderdagavond verspeelt aan Union SG ...

466
466
Rotavond rode Lukebakio, PSV houdt sprankel titelhoop

In Nederland behoudt PSV nog een waterkansje op de titel. De Eindehovenaren wonnen donderdagavond ...

11
11
Spektakel in Promotie Play-Offs: RWDM in erg vieze papieren

Nog geen week na de ontknoping van de reguliere competitie in de Challenger Pro League, gingen de ...

117
117
Titelstrijd op zijn kop! Union leider na zenuwslag in Brugge

Halfweg de Champions' Play-Offs staat de top van het klassement helemaal op zijn kop. Zo is het ...

248
248
'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

RSC Anderlecht boekte woensdag een bijzonder deugddoende overwinning tegen AA Gent en haalde het met ...

346
346
'Xavi-bommetje: totaal onverwachte club ruikt zijn kans'

Het einde van het seizoen op clubniveau nadert, heel wat ploegen zijn dan ook bezig met de ...

82
82
'Genk houdt zich klaar: topclub gaat voor Bonsu Baah'

KRC Genk liet in de voorbije duels de nodige steken vallen, maar de Limburgers kunnen voorts ...

155
155
Club-fans vervloeken Union: "Onsportieve, vuile ploeg"

In het Jan Breydel-stadion stond donderdagavond een cruciale afspraak binnen de titelstrijd op het ...

626
626
Antwerp maakt zich sterk: "Dát blijft onze doelstelling"

Antwerp FC heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. Na de brilscore van afgelopen ...

124
124
'Grote kuis op Old Trafford: grote namen naar uitgang'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de ...

312
312
'Anderlecht laat dure spits gaan voor spotprijs'

Luis Vázquez, de Argentijnse spits waarvoor Anderlecht 4,5 miljoen euro betaalde, voldoet ...

484
484
Garcia verklapt: Genk-smaakmaker dicht bij Rode Duivels

Nog enkele weken en het seizoen zit er voor de meeste clubs weer op, maar de internationals zullen ...

258
258
Club - Union: uitsluitsel Mignolet, één wissel bij bezoekers

Donderdagavond staat opnieuw een sleutelduel in de titelstrijd op het programma. Zo krijgt leider ...

66
66
Crisis compleet: Gent onderneemt actie met woeste fans

De Champions' Play-Offs zijn voorlopig een ware lijdensweg voor AA Gent. Woensdag werd een nieuw ...

201
201
'Hayen huiverachtig tegenover toptransfer Club Brugge'

Club Brugge zet zich schrap voor een drukke zomermercato. Door de goede prestaties van de voorbije ...

288
288
'Grote schoonmaak City: nieuwe topdoelman op komst'

Met een late zege tegen Aston Villa, deed Manchester City dinsdag een gouden zaak binnen de strijd ...

222
222
'Enorme De Bruyne-schok: Europese topclub meldt zich aan front'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen op transfervrije basis bij Manchester City. De ...

743
743
Garcia breekt stilte over netelige Duivels-kwestie

Even dreigde een debuut in mineur, maar uiteindelijk wist Rudi Garcia zijn vuurdoop bij de Rode ...

136
136
'Club Brugge ligt dwars: spraakmakende transfer van de baan'

Club Brugge gaat straks een drukke zomer tegemoet, want behalve tal van sterkhouders lijken ook een ...

327
327

Meer sportnieuws