KRC Genk liet in de voorbije duels de nodige steken vallen, maar de Limburgers kunnen voorts terugblikken op een sterk seizoen. Verschillende sterkhouders hebben zich dan ook in de kijker gespeeld. Ook Christopher Bonsu Baah kan inmiddels rekenen op buitenlandse interesse.
Racing besloot vorige zomer om het sportieve lot in handen van nieuwe coach Thorsten Fink te leggen. Dat bleek een goede zet. De Duitse trainer kneedde een ploeg die aantrekkelijk voetbal koppelt aan de nodige resultaten. Bovendien wist Fink net zoals bij STVV verschillende jongeren te lanceren.
Daarnaast kon de trainer ook een aantal spelers weer op het juiste spoor krijgen. Tolu Arokodare bijvoorbeeld, leek afgeschreven voor de komst van Fink. Nu is hij echter topschutter en wordt hij genoemd voor een miljoenentransfer. Ook Mujaid Sadick en Joris Kayembe levenden weer helemaal op.
Ongeleid projectiel wordt stabiele sterkhouder
Dat kan ook gezegd worden over Bonsu Baah. Genk betaalde in de zomer van 2023 de nodige miljoenen om de Ghanees over te nemen van Sarpsborg. Hij liet in zijn eerste maanden ook veelbelovende flitsen zien, maar was veel te onregelmatig. Bovendien liet de aanvaller zich in negatieve zin opmerken met enkele overbodige rode kaarten.
Maar onder de vleugels van Fink heeft dat slechte kantje uit zijn spel gekregen. Hij komt nu ook veel contstanter voor de dag. Wat zijn statistieken betreft zal Bonsu Baah wel nog stappen moeten zetten. Zo zit hij aan 'slechts' drie goals en vier assist in 38 matchen dit seizoen. Maar op zijn 20ste heeft hij nog ruim voldoende progressiemarge.
Interesse van Turkse toppclub
Zijn goede prestaties leverden Bonsu Baah inmiddels een eerste selectie op voor de Ghanese nationale ploeg. En ook in de buitenlandse competitie is hij niet onopgemerkt gebleven. Zo beweert de Turkse journalist Ali Aydin dat de aanvaller in beeld is bij Besiktas JK. De zestienvoudige kampioen staat momenteel slechts 6de in de Süper Lig en kan dus versterking gebruiken naar komend seizoen toe.
Al is er van een concreet bod nog geen sprake. Het valt ook te betwijfelen of Genk zich constructief zal opstellen als een bod wordt neergelegd. Sportieve baas Dimitri De Condé liet onlangs nog verstaan dat de club komende zomer enkel bereid is om mee te werken aan de transfers van Arokodare en Zakaria El Ouahdi.
💥 Belçika Ligi ekibi Genk’te forma giyen Christopher Bonsu Baah, Beşiktaş’ın transfer listesinde yer alıyor. (@AliAydin77)
— RABONA (@rabonadigital) April 24, 2025
👀 Yayını kaçıranlar için👇
📺 https://t.co/A3eEFXMj6r pic.twitter.com/77yMeK24l3