UPDATE: Angban krijgt stevige schorsing

door
UPDATE: Angban krijgt stevige schorsing

Waasland-Beveren zit in zak en as nadat het maandag Philippe Clement zag vertrekken naar KRC Genk. Maar behalve het vertrek van de trainer dreigen er nog opdoffers voor de club. In januari dreigt het sterkhouders als Morioka te verliezen en ook een andere pion zal na de winterstop waarschijnlijk even niet meespelen.


Victorien Angban hangt immers een zware schorsing boven het hoofd. De middenvelder moet zich verantwoorden voor zijn horrortackle op Standard-speler Agbo, waarvoor hij zowaar met geel weg kwam. De Reviewcommissie riep hem toch op en het Bondsparket wil hem nu zwaar straffen. Maar liefst vier speeldagen dreigt Waasland-Beveren zijn breker te moeten missen.

De 'roekeloze' speelstijl van Angban ligt aan de basis van die straf. "Toen hij voor STVV speelde pakte hij 3 rode kaarten, waarvan 1 voor natrappen en 2 voor tackles die de fysieke integriteit in gevaar brachten", aldus bondsprocureur Chris Vandenbossche volgens Sporza. "De gevolgen voor Agbo hadden in dit geval enorm kunnen zijn, daarover bestaat geen discussie." Bij Waasland-Beveren argumenteren ze dat Angban de fout niet opzettelijk maakte en daarom vraagt het de vrijspraak.

UPDATE: Angban krijgt drie weken schorsing met één week uitstel.

POLL: Is vier speeldagen een terechte straf?

Meest recent

Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

Anderlecht wijzigt zijn transferstrategie en legt de focus op jonge talenten, met onder meer de al ...

27
27
Nainggolan hint naar zeer opmerkelijke carrièreswitch

Radja Nainggolan gaf donderdagavond nog eens zijn visitekaartje af. De ex-Rode Duivel was ...

0
0
Mignolet met schrik vrij: "Ze maken het me niet makkelijk"

Club Brugge kreeg donderdagavond een onverwachte tik in de titelstrijd. Na vier overwinningen op rij ...

23
23
Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

De komende dagen wordt er ook weer gevoetbald in de Relegation Play-Off, na een onderbreking van ...

132
132
Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd spannender dan ooit. Na een één op ...

59
59
Na de deceptie: Hayen trekt goudeerlijke pijnlijke conclusie

De titelstrijd in de Jupiler Pro League kreeg donderdagavond nog maar eens een nieuwe wending. Amper ...

146
146
'Onzichtbaar' en 'gefrustreerd': kranten hard voor gebuisde Bruggeling

Club Brugge heeft donderdagavond de leidersplaats in de Champions' Play-Offs uit handen gegeven. ...

297
297
Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

Club Brugge heeft de leidersplaats in de Champions' Play-Offs donderdagavond verspeelt aan Union SG ...

831
831
Rotavond rode Lukebakio, PSV houdt sprankel titelhoop

In Nederland behoudt PSV nog een waterkansje op de titel. De Eindehovenaren wonnen donderdagavond ...

24
24
Spektakel in Promotie Play-Offs: RWDM in erg vieze papieren

Nog geen week na de ontknoping van de reguliere competitie in de Challenger Pro League, gingen de ...

151
151
Titelstrijd op zijn kop! Union leider na zenuwslag in Brugge

Halfweg de Champions' Play-Offs staat de top van het klassement helemaal op zijn kop. Zo is het ...

266
266
'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

RSC Anderlecht boekte woensdag een bijzonder deugddoende overwinning tegen AA Gent en haalde het met ...

446
446
'Xavi-bommetje: totaal onverwachte club ruikt zijn kans'

Het einde van het seizoen op clubniveau nadert, heel wat ploegen zijn dan ook bezig met de ...

96
96
'Genk houdt zich klaar: topclub gaat voor Bonsu Baah'

KRC Genk liet in de voorbije duels de nodige steken vallen, maar de Limburgers kunnen voorts ...

173
173
Club-fans vervloeken Union: "Onsportieve, vuile ploeg"

In het Jan Breydel-stadion stond donderdagavond een cruciale afspraak binnen de titelstrijd op het ...

748
748
Antwerp maakt zich sterk: "Dát blijft onze doelstelling"

Antwerp FC heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. Na de brilscore van afgelopen ...

144
144
'Grote kuis op Old Trafford: grote namen naar uitgang'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de ...

330
330
'Anderlecht laat dure spits gaan voor spotprijs'

Luis Vázquez, de Argentijnse spits waarvoor Anderlecht 4,5 miljoen euro betaalde, voldoet ...

528
528
Garcia verklapt: Genk-smaakmaker dicht bij Rode Duivels

Nog enkele weken en het seizoen zit er voor de meeste clubs weer op, maar de internationals zullen ...

288
288
Club - Union: uitsluitsel Mignolet, één wissel bij bezoekers

Donderdagavond staat opnieuw een sleutelduel in de titelstrijd op het programma. Zo krijgt leider ...

68
68

Meer sportnieuws