Blunder van Hein? "Ze mogen nog zo dom als 't straat zijn"

door
Blunder van Hein?

Hein Vanhaezebrouck nam in zijn eerste maanden als trainer van Anderlecht enkele opmerkelijke beslissingen, die echter niet allemaal even goed uitpakten. Zo bleek zijn keuze om Henry Onyekuru in de topper op Club Brugge op de bank te zetten niet de juiste. Vanhaezebrouck toonde zich meermaals kritisch voor zijn topschutter.


Iets wat Aimé Anthuenis niet begrijpt. "Ze gaan Onyekuru missen. Ik heb Vanhaezebrouck nooit begrepen als hij zei: 'Onyekuru kan niet diep in de spits staan.' Hein heeft 'gemist' in Brugge door Onyekuru daar op de bank te zetten - hij had geen snelheid meer voorin", stelt de ex-trainer in Het Laatste Nieuws. "Mocht ik trainer zijn van een eersteklasser en ik speel tegen Anderlecht en Onyekuru staat niet in de basis, dan ben ik content."

"
Om kampioen te worden, moet je als ploeg om en bij de 80 goals maken. Trek er tien af van verdedigers die op stilstaande fases wel eens scoren, maar dan nóg heb je twee spelers nodig die twintig goals maken. Als je Onyekuru met negen goals tot dusver niet goed genoeg vindt, en de rest van je kern zit nog niet eens aan vijf, hoe wil je dan kampioen worden? Ik lees tussen de lijnen dat Hein Onyekuru tactisch niet verstandig genoeg vindt. Ik ga iets zeggen, hé: ze mogen zo dom als 't straat zijn, als ze scoren, is dat goed voor mij."

POLL: Ben je het eens met hem?

Meest recent

Club Brugge - Standard: dit zijn de basisploegen

Het is Super Sunday in de Jupiler Pro League met drie topaffiches. Om 13u30 ontvangt Club Brugge ...

16
16
Anderlecht krijgt ferme tegenslagen voor treffen met Union

RSC Anderlecht speelt om 18u30 de Brusselse derby in eigen huis tegen Union SG. Een belangrijk duel, ...

126
126
Ruben Van Gucht zorgt voor absolute shock in zaak Eddy Snelders

De zaak rond Eddy Snelders komt binnenkort in een stroomversnelling met een spraakmakend proces. In ...

68
68
TRANSFERUURTJE: Mokio grof wild, Jutgla kan Club verlaten

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

124
124
Deman zucht na Antwerp-deceptie: “Da’s het verschil…”

Royal Antwerp FC is nog niet 100% zeker van de Champions Play-Offs. The Great Old gaf een zege in de ...

68
68
‘Verrassende knaltransfer De Bruyne in stroomversnelling’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Zijn verhaal bij Manchester City lijkt geschreven. Het ...

124
124
Promise David deelt fikse waarschuwing aan Anderlecht uit

Zondag staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Beide clubs ...

86
86
Belangrijke Club Brugge-pion gewild: "Minstens 5 aanbiedingen"

Club Brugge kende de afgelopen jaren een grote opmars in verband met jeugdwerking. Een groot deel is ...

186
186
Frustratie loopt hoog op bij Odoi: “Heeft Antwerp nagelaten”

Royal Antwerp FC gaf in het absolute slot nog twee punten weg tegen Oud-Heverlee Leuven. The Great ...

83
83
Courtois spreekt duidelijke taal over terugkeer Rode Duivels

Thibaut Courtois lag in de clinch met Domenico Tedesco en zei niet meer uit te komen voor de Rode ...

359
359
Marmoush bijna actief in België: "Had geen enkele zin"

Omar Marmoush is zeer goed begonnen aan zijn tijdperk bij Manchester City. De Egyptische aanvaller ...

61
61
Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

23
23
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

66
66
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

497
497
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

401
401
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

91
91
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

814
814
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

1232
1232
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

50
50
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

202
202

Meer sportnieuws