Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen verlaten. Tien jaar lang was hij een absolute smaakmaker van The Cityzens, maar uiteindelijk kreeg hij géén nieuw contract. De teleurstelling bij De Bruyne was uiteraard groot, maar KDB kijkt al uit naar een nieuwe uitdaging.
Als ‘last dance’ hoopte Man City dat De Bruyne nog zou deelnemen aan het WK voor Clubs met een mini-contract. Het hernieuwde clubtornooi vindt van 14 juni tot 13 juli plaats in de Verenigde Staten. Volgens Engelse media heeft De Bruyne daar echter géén zin.
Koekje van eigen deeg
De Bruyne liet eerder zijn teleurstelling al merken over zijn afscheid bij Man City en de Rode Duivel denkt dat ook de sportieve klappen invloed hadden op de plotse ommekeer. Volgens The Daily Star verkoopt De Bruyne de Engelse topclub nu een koekje van eigen deeg. Het WK voor Clubs in de VS zal er niet inzitten. ‘Een trip waar De Bruyne naar verluidt weinig zin in heeft. Hij focust zich liever op het vinden van een nieuwe club. En wil ook risico’s op blessures schuwen.’
Het contract van De Bruyne loopt eind juni af dus eigenlijk zou KDB nog mee moeten afreizen. Het ziet er echter naar uit dat de Rode Duivel daar weinig zin in heeft en Man City zal ook niet moeilijk doen. Zondag wacht op Wembley het Nottingham Forest van Matz Sels. Een laatste kans voor De Bruyne om nog een trofee met Manchester City de lucht in te steken.
Guardiola reageert op KDB
Pep Guardiola gaf een persconferentie en sprak onder meer over De Bruyne en de aankomende FA Cup-finale. “Nog een trofee winnen zou hem goed doen. Kijk naar de minuten die hij gemaakt heeft sinds het nieuws over zijn vertrek… Hij heeft bewezen dat hij toegewijd is.”
Wanneer een journalist over de ontgoocheling van De Bruyne sprak over zijn vertrek bij Man City was Guardiola zéér duidelijk in zijn antwoord. “De reden daarvoor heb ik jullie reeds verteld”, citeert Het Laatste Nieuws de Spaanse oefenmeester.