TRANSFERUURTJE: 'Club en RSCA azen op Standard-speler, Stanciu bijna weg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en RSCA azen op Standard-speler, Stanciu bijna weg'

De jaarwisseling staat traditiegetrouw synoniem voor de officiële start van de wintermercato en het belooft weer een razend interessante transferperiode te worden, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is druk bezig met zijn transferhuiswerk. De eerstvolgende transfer lijkt het vertrek van Nicolae Stanciu te zijn. Volgens zijn makelaar is het slechts een kwestie van tijd vooraleer zijn overgang naar Sparta Praag rond is. De Roemeen weigerde twee aanbiedingen uit Saoedi-Arabië. Anderlecht zou nog 4,75 miljoen euro vangen.



Daarnaast verschenen opnieuw berichten dat Anderlecht interesse toont in Alexander Scholz. De verdediger zit op een zijspoor bij Standard. Ook Club Brugge en Bordeaux worden aan de Deen gelinkt. Geen van de clubs lijkt echter snel een bod uit te zullen brengen, zeker ook omdat Standard maar liefst 2 miljoen euro zou vragen.

Club rondde gisteren de uitgaande transfer van Laurens De Bock af. De linksachter tekende een contract tot 2022 bij Leeds United. Club zou 1,7 miljoen euro ontvangen voor de 25-jarige. Een tegenvaller, want vijf jaar geleden betaalde het nog 3,5 miljoen om De Bock bij Lokeren weg te halen.



De Bock wees onder meer een voorstel af van KV Mechelen, dat interesse toonde in nog een paar spelers van Club. Zo wilde het Jordi Vanlerberghe huren. Maar ondertussen zou Mechelen definitief afzien van een terugkeer van zijn ex-speler. Het zou zijn pijlen nu volop richten op een verdedigende middenvelder.

Ook Helibelton Palacios staat op het punt om Club Brugge te verlaten. De Colombiaanse rechtsachter keert mogelijk terug naar zijn thuisland. Nacional zou hem willen overnemen.



En daar stopt het niet bij, want ook Erhan Masovic verlaat Club mogelijk nog deze winter. De talentvolle Serviër arriveerde in de zomer, maar wacht nog altijd op zijn debuut. De 19-jarige wordt mogelijk verhuurd aan de Spaanse tweedeklasser CD Lugo.

Of Club zich deze winter na de komst van Gabulov, Diatta en Tomecak nog zal versterken, blijft afwachten. Wie alvast zeker niet naar Club komt, is Darko Lazovic. De flankspeler van Genoa zou een aanbod van Club geweigerd hebben. Aangezien Club ondertussen wel Tomecak heeft vastgelegd voor de flank, is dat geen ramp.



KRC Genk zoekt ook versterking in de strijd om Play-Off I. Het zou dicht bij de komst van Ibrahima Seck staan. De defensieve middenvelder van Waasland-Beveren moet de blessures van Heynen en Berge opvangen. Daarnaast zoekt Genk ook nog een flankaanvaller. Mogelijk gaat Genk voor Joseph Paintsil. De 19-jarige Ghanees is bij Ferencvaros één van de sensaties in de Hongaarse competitie.

AA Gent strikte woensdag zijn vierde aanwinst van deze winter. Aanvaller Rangelo Janga kon op stage overtuigen en kreeg een contract tot 2021. De Nederlander komt over van het Slovaakse AS Trencin.



Tweedeklasser Roeselare heeft afscheid genomen van Reno Wilmots. De 20-jarige zoon van Marc Wilmots kiest voor een avontuur in Italië. Daar tekende hij een contract bij tweedeklasser Avellino.

Antwerp heeft ook nog een speler laten vertrekken. Mamoutou N'Diaye zoekt zijn geluk in Saoedi-Arabië. De middenvelder verkast gratis naar Ohod Club.

BUITENLAND



FC Barcelona strikte deze maand Philippe Coutinho en dus vinden ze bij Real Madrid dat ze niet kunnen achterblijven. De Spaanse kampioen wil ook een megadeal realiseren en daarvoor zou het denken aan Mohamed Salah. De Egyptenaar is dit seizoen bij Liverpool één van de sensaties van de Premier League, maar het lijkt ondenkbaar dat de Reds nóg één van hun vedetten zullen laten vertrekken.

Bij Barcelona zou de komst van Coutinho bovendien grote gevolgen hebben. Arda Turan, Aleix Vidal, Gerard Deulofeu, Paco Alcacer, Jose Arnaiz, Andre Gomes, Denis Suarez en Javier Mascherano zouden allemaal mogen vertrekken om ruimte te maken binnen het budget. Met Yerry Mina presenteerde Barça wel zijn tweede aanwinst van de winter.

POLL: Had Stanciu nog een kans moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

'Onzichtbaar' en 'gefrustreerd': kranten hard voor gebuisde Bruggeling

Club Brugge heeft donderdagavond de leidersplaats in de Champions' Play-Offs uit handen gegeven. ...

124
124
Hoogspanning op Jan Breydel: bierdouches spelers én staf Union

Club Brugge heeft de leidersplaats in de Champions' Play-Offs donderdagavond verspeelt aan Union SG ...

437
437
Rotavond rode Lukebakio, PSV houdt sprankel titelhoop

In Nederland behoudt PSV nog een waterkansje op de titel. De Eindehovenaren wonnen donderdagavond ...

10
10
Spektakel in Promotie Play-Offs: RWDM in erg vieze papieren

Nog geen week na de ontknoping van de reguliere competitie in de Challenger Pro League, gingen de ...

114
114
Titelstrijd op zijn kop! Union leider na zenuwslag in Brugge

Halfweg de Champions' Play-Offs staat de top van het klassement helemaal op zijn kop. Zo is het ...

245
245
'Anderlecht legt minimumprijs voor Kasper Dolberg vast'

RSC Anderlecht boekte woensdag een bijzonder deugddoende overwinning tegen AA Gent en haalde het met ...

338
338
'Xavi-bommetje: totaal onverwachte club ruikt zijn kans'

Het einde van het seizoen op clubniveau nadert, heel wat ploegen zijn dan ook bezig met de ...

79
79
'Genk houdt zich klaar: topclub gaat voor Bonsu Baah'

KRC Genk liet in de voorbije duels de nodige steken vallen, maar de Limburgers kunnen voorts ...

155
155
Club-fans vervloeken Union: "Onsportieve, vuile ploeg"

In het Jan Breydel-stadion stond donderdagavond een cruciale afspraak binnen de titelstrijd op het ...

618
618
Antwerp maakt zich sterk: "Dát blijft onze doelstelling"

Antwerp FC heeft zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs beet. Na de brilscore van afgelopen ...

122
122
'Grote kuis op Old Trafford: grote namen naar uitgang'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de ...

311
311
'Anderlecht laat dure spits gaan voor spotprijs'

Luis Vázquez, de Argentijnse spits waarvoor Anderlecht 4,5 miljoen euro betaalde, voldoet ...

482
482
Garcia verklapt: Genk-smaakmaker dicht bij Rode Duivels

Nog enkele weken en het seizoen zit er voor de meeste clubs weer op, maar de internationals zullen ...

254
254
Club - Union: uitsluitsel Mignolet, één wissel bij bezoekers

Donderdagavond staat opnieuw een sleutelduel in de titelstrijd op het programma. Zo krijgt leider ...

66
66
Crisis compleet: Gent onderneemt actie met woeste fans

De Champions' Play-Offs zijn voorlopig een ware lijdensweg voor AA Gent. Woensdag werd een nieuw ...

201
201
'Hayen huiverachtig tegenover toptransfer Club Brugge'

Club Brugge zet zich schrap voor een drukke zomermercato. Door de goede prestaties van de voorbije ...

287
287
'Grote schoonmaak City: nieuwe topdoelman op komst'

Met een late zege tegen Aston Villa, deed Manchester City dinsdag een gouden zaak binnen de strijd ...

222
222
'Enorme De Bruyne-schok: Europese topclub meldt zich aan front'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen op transfervrije basis bij Manchester City. De ...

739
739
Garcia breekt stilte over netelige Duivels-kwestie

Even dreigde een debuut in mineur, maar uiteindelijk wist Rudi Garcia zijn vuurdoop bij de Rode ...

136
136
'Club Brugge ligt dwars: spraakmakende transfer van de baan'

Club Brugge gaat straks een drukke zomer tegemoet, want behalve tal van sterkhouders lijken ook een ...

327
327

Meer sportnieuws