Frankrijk mede dankzij videoscheids voorbij aan dappere Australiërs

door
Frankrijk mede dankzij videoscheids voorbij aan dappere Australiërs

Frankrijk wordt tot de absolute topfavorieten voor het wereldkampioenschap in Rusland gerekend, maar had het op zaterdagmiddag bijzonder moeilijk met Australië. Sterker nog, de mannen van bondscoach Bert van Marwijk snoepten bijna twee punten af van Les Bleus.

De Fransen begonnen behoorlijk tam aan hun duel in Kazan en in de eerste helft werden er nauwelijks kansen gecreëerd. Australië bleef uitstekend op de been tegen spelers als Antoine Griezmann en Paul Pogba, die toch enigszins onzichtbaar waren. Bij tijd en wijle kwamen The Socceroos er nog gevaarlijk uit ook en er werd al stiekem gehoopt op een stuntje.

Vlak na rust werden de Australiërs echter geconfronteerd met een fikse tegenvaller. Er werd een sliding ingezet op Griezmann na een splijtende pass van Pogba, en aanvankelijk liet de arbiter gewoon door voetballen. Hij werd echter teruggeroepen door de videoscheidsrechter en besloot de beelden te bestuderen langs de zijlijn. Het verdict? Toch een penalty, die binnengeschoten werd door de spits van Atlético Madrid. Lang konden de Fransen echter niet genieten van deze voorsprong, want luttele momenten later maakte Samuel Umtiti op een domme manier hands, waarna Mile Jedinak óók een strafschop tegen de touwen schoot. Daarna was het Pogba die het duel in het voordeel van zijn vaderland besliste.

Scoreverloop: 1-0 (58') A. Griezmann, 1-1 (62') M. Jedinak, 2-1 (81') P. Pogba

POLL: Had jij Australië meer gegund?

Meest recent

Lokeren-Temse neemt gedwongen afscheid van clubicoon

Lokeren-Temse leefde weer helemaal op onder Stijn Vreven. De club is ondertussen ook bezig met ...

0
0
'Simic kan kassa Anderlecht vullen: twee clubs dringen aan'

RSC Anderlecht gaat in de zomer de kern opfrissen. De club gaat ook spelers van de hand doen en ...

78
78
Hayen bonjourt publiekslieveling genadeloos buiten

Michal Skoras, ooit publiekslieveling onder coach Nicky Hayen, lijkt bij Club Brugge op een zijspoor ...

107
107
'Westerlo gaat voor transferstunt bij RB Leipzig'

KVC Westerlo wil zich profileren als een club waar binnen- en buitenlandse talenten speelkansen ...

12
12
'De Bruyne krijgt interessant voorstel: Henry doet belletje'

Kevin De Bruyne begint stilaan grof wild te worden op de transfermarkt. De middenvelder verlaat ...

107
107
Dolberg leeft op: "Anders was ik boos geweest"

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent en de fans konden nog eens trots zijn op hun ploeg. Kasper ...

94
94
KRC Genk in de problemen: "Dat gaan we niet toelaten!"

KRC Genk laat voorlopig geen goede indruk achter in de Play-Offs. Ze speelden 1-1 op het veld van ...

109
109
Anderlecht slaat toe: "Potentieel Champions League-niveau"

RSC Anderlecht heeft na Cédric Hatenboer met Mihajlo Cvetković een tweede zomeraanwinst ...

114
114
Genk krijgt forse klappen: noodscenario voor Heynen?

KRC Genk zit momenteel in een moeilijke periode. Na de dure nederlagen tegen Club Brugge en Union ...

333
333
Crisis bij Gent: fans eisen uitleg, Baro gaat furieus tekeer

AA Gent zit momenteel in de hoek waar de rake klappen vallen. Slechts enkele dagen na de ...

798
798
'Sensationele transfer De Bruyne: PL-club schiet in actie'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen transfervrij bij Manchester City. Maar de Belgische ...

323
323
Trossard stelt titelfeest wéér uit, Milan wipt Inter uit Coppa

Liverpool FC zal zich zondag dan toch op eigen veld kunnen verzekeren van de Engelse titel. Arsenal ...

60
60
Racing Genk incasseert nieuwe stevige tik in titelstrijd

Voor de derde keer op een rij heeft Racing Genk averij opgelopen in de titelstrijd. Op de Bosuil ...

245
245
Fenomenale Dolberg-show! Anderlecht vernedert dramatisch AA Gent

Wat een wedstrijd van Kasper Dolberg! Anderlecht kon in deze PO's voorlopig nog niet winnen maar ...

202
202
Vijand nummer één bij Club: "Publiek zal hem op de korrel nemen"

Donderdagavond staat opnieuw een sleutelduel op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo moet ...

636
636
Waarom Leoni en Onyedika géén schorsing kregen voor 'tweede bal'

Het incident met de tweede bal in de partij tussen KRC Genk en Union SG is niet zonder gevolgen ...

218
218
'Amorim heeft genoeg gezien: zestal de deur gewezen'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de ...

140
140
Grote zondebok bij schabouwelijk Gent: "Wat een schande!"

RSC Anderlecht kon zich woensdagavond geen misstap permitteren in de thuiswedstrijd tegen AA Gent. ...

357
357
'Club Brugge nóg rijker: sterkhouder brengt veelvoud op'

De regerende landskampioen mocht dit seizoen als eerste Belgische club deelnemen aan de vernieuwde ...

733
733
'Ederson volgt De Bruyne naar exit: City duidt opvolger aan'

Met een late zege tegen Aston Villa, deed Manchester City dinsdag een gouden zaak binnen de strijd ...

140
140

Meer sportnieuws