Donderdagavond staat opnieuw een sleutelduel op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo moet Club Brugge zijn leidersplaats verdedigen tegen directe concurrent Union SG. En gezien het recente verleden tussen beide ploegen belooft het weer een pittig duel te worden.
Club en Union zijn de voorbije jaren uitgegroeid tot ware rivalen van mekaar. Dat heeft grotendeels te maken met de goede resultaten van beide ploegen. Sinds hun promotie streden de Brusselaars telkens tot het einde mee voor de landstitel. Maar Blauw-Zwart werd uiteindelijk de grote spelbreker.
In 2022 en 2024 ging Club immers zelf met het kampioenschap aan de haal door Union in te halen tijdens de Play-Offs. In 2023 diende de Bruggelingen hen dan weer een nederlaag toe op slotspeeldag waardoor het opnieuw naast de titel greep. Dat zorgde uiteraard ook voor pittige onderlinge matchen.
Burgess geviseerd
De Unionisten durven dan ook alle trukken van de foor boven halen om de Bruggelingen te knoppen. Harde duels, venijnige overtredingen, tijdrekken, provocaties, ... het hele arsenaal werd al boven gehaald in de onderlinge duels. Met name Christian Burgess is hier een meester in. De defensieve steunpilaar is dan ook uitgegroeid tot één van de grote vijanden bij de Brugse achterban.
Analist Franky Van der Elst verwacht dan ook dat Burgess donderdagavond opnieuw geviseerd zal worden. "Gezien het verleden zal Burgess hoe dan ook vanaf minuut 1 op de korrel worden genomen door het Brugse publiek", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Hij zal daar dan weer op reageren door zijn ‘gewone’ zelve te zijn. Ongetwijfeld zal hij fel en agressief zijn in de duels en af en toe eens reageren richting het publiek."
Potentiële pispaal
Het wordt voor Burgess wel zaak om het hoofd voldoende koel te houden. Na de gebeurtenissen van afgelopen weekend zal Union sowieso extra geviseerd worden en in zo'n fysieke wedstrijden kan men kaarten best zo lang mogelijk vermijden. "Hij moet zorgen dat hij er niet over gaat, want anders kan het zich inderdaad weleens tegen zichzelf én tegen Union keren. En dan zal Burgess zeker de pispaal zijn voor het Brugse publiek. Anderzijds is hij dan ook wel intelligent en groot genoeg om dat te plaatsen", besluit Van der Elst.