Sterke Dimata en Schrijvers trappen beloften naar cruciale zege

door
Sterke Dimata en Schrijvers trappen beloften naar cruciale zege

De nationale belofte-ploeg van bondscoach Johan Walem heeft opnieuw een grote stap gezet richting deelname aan het EK 2019. Zo wonnen de mini-Duivels met 0-3 op het veld van Hongarije, Landry Dimata (2x) en Siebe Schrijvers zorgden voor de doelpunten. Op de slotspeeldag van het kwalificatietornooi zal in een rechtstreeks duel in en tegen Zweden gestreden worden om groepswinst.


De beloften hadden afgelopen week al een uitstekend resultaat geboekt door met 0-4 te winnen in Malta. En ook dit keer gingen ze voortvarend van start. Uitblinkers Schrijvers en Dimata zorgden voor rust voor de 0-1. De aanvaller van Club Brugge zette voor, die van Anderlecht kopte binnen. Dimata deed de wedstrijd in de tweede helft helemaal op slot met een strafschop. Schrijvers zorgde voor de kers op de taart met een fraaie knal.

De Belgen staan nu met 23 punten bovenaan het klassement in hun groep. Zweden telt er 20 en speelt dinsdag voor eigen volk tegen Turkije, maar stond na een goed uur spelen 0-1 achter. Op de slotspeeldag nemen beide ploegen het tegen mekaar op. Haalt Zweden zijn achterstand niet meer op, hebben de Belgen dan voldoende aan een gelijkspel om zich rechtstreeks te plaatsen voor EK.


POLL: Dimata heeft het potentieel om het tot Rode Duivel te schoppen ...

Meest recent

‘Renard doet superkoopje: Anderlecht akkoord met toptalent’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal op de zomermercato weer ...

62
62
Guardiola verrast: "Ik ben niet fair geweest met Doku"

Manchester City kan deze week een gouden zaak doen met het oog op kwalificatie voor de Champions ...

9
9
Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

29
29
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

30
30
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

90
90
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

76
76
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

528
528
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

122
122
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

96
96
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt nog meer, knaltransfer De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

632
632
Romeo Vermant: "Daar ben je niks mee zonder landstitel"

Nicky Hayen heeft er weer een positief probleem bij. In de aanval loopt Romeo Vermant op een wolk en ...

195
195
Matchen Serie A afgelast door overlijden paus Franciscus

Italië en heel de katholieke wereld is in rouw, nadat vandaag werd meegedeeld dat paus ...

0
0
Degryse over Genkie: "Nog niet klaar voor deze partijen"

KRC Genk verkeert op het verkeerde moment in een vormdipje, dat er wel degelijk is. De laatste drie ...

259
259
Wéér crisis bij Schalke 04: na Geraerts weer ontslag

Schalke 04 is een club die die al jaren door wanbeleid steeds verder naar beneden tuimelt. De club ...

119
119
Hugo Broos beleeft hallucinant moment: "De grootste bandiet!"

Hugo Broos werd in eigen land maar liefst vier keer verkozen tot trainer van het jaar. Zo was hij ...

123
123
Vandenbempt over Club: "Dat kan geen enkele andere topclub"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Blauw-Zwart boekte net als Union SG twaalf ...

856
856
Sadiki: "Daarom wonnen we van KRC Genk"

Union SG boekte een 12 op 12 en de zege tegen KRC Genk zorgt ervoor dat de Brusselaars op ...

191
191
Club Brugge krijgt goed nieuws over Simon Mignolet

Club Brugge is outstanding in de Play-Offs en was al vier keer indrukwekkend. De Bruggelingen wonnen ...

557
557
Thorgan Hazard ziet pijnpunt na gelijkspel tegen Antwerp

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC en had door de kansen aan het einde van de match ...

148
148

Meer sportnieuws