Een week na de pijnlijke nederlaag tegen aartsrivaal Manchester United pakte Manchester City zaterdagmiddag weer een overwinning. Spannend werd het wel tegen Newcastle, dat na rust terug kwam in de wedstrijd.
The Citizens hielden stand en wonnen met 3-1.
Binnen tien minuten was Tim Krul al gepasseerd. Sergio Aguëro rondde na schitterend voorbereidend werk van Samir Nasri doeltreffend af. De Nederlandse doelman keepte sterk en hield Newcastle zeker in de eerste helft meerdere malen in de wedstrijd. Toch voelde iedereen dat een tweede treffer van de Engelse landskampioen eraan zat te komen.
Nog voor rust stond de 2-0 op het scorebord. Davide Santon was de enige die een kopbal van Javi Garcia nog van de lijn kon keren, maar liet dat na. Met de ruime marge werd gefloten voor de rust en leek City af te stevenen op een gemakkelijke overwinning.
Plotseling werd het bultje hoop van Newcastle nieuw leven ingeblazen. Fabricio Coloccini gaf een krachtige voorzet, die via een kopbal van Demba Ba achter Joe Hart verdween. Met kansen voor Papiss Cissé en Ba was Newcastle zelfs dicht bij de gelijkmaker. Uiteindelijk viel het doelpunt, maar wel aan de kant van Manchester. Met een doelpunt van Yaya Toure stelde Manchester City de zege veilig. Aguëro kreeg nog een enorme kans om Krul voor de vierde maal te laten vissen, maar schoot naast.
Scoreverloop:
0-1 (10’) Sergio Aguëro
0-2 (38’) Javi Garcia
1-2 (51’) Demba Ba
1-3 (78’) Yaya Toure