Terwijl FC Barcelona afstevent op de Spaanse landstitel, ligt de strijd om plaatsing voor Europees voetbal in de Primera DivisÃon nog helemaal open. Ook Rayo Vallecano meldt zich verrassend aan het front. Maandag was de ploeg te sterk voor Getafe. De stadsderby tussen de Madrileense ploegen werd met 3-1 gewonnen door de gastheren.
Lassana Bangoura opende de score voor Vallecano. Met een subtiel wippertje ging de Senegalees tussen twee man door, om vervolgens hoog en hard het doel te treffen. De tweede goal, gemaakt door Piti, was vooral een verdienste van Javi Fuego. De middenvelder gaf een prachtige voorzet op de linksbuiten, di e helemaal vrij in één keer raak kon schieten.
Vlak na rust gooide Piti met zijn tweede doelpunt het duel op slot. Léo Baptistão liep het strafschopgebied in, maar koos niet voor eigen succes. De wederom volledig vrijstaande Piti werd aangespeeld en de Spanjaard rondde opnieuw koelbloedig af. Paco Alcacer scoorde nog de 3-1, maar het voor even opgeleefde Getafe kreeg al snel weer een tegenvaller te verwerken. MÃchel werd met rood uit het veld gestuurd. De overtalsituatie werd door Rayo Vallecano niet verder uitgebuit en de wedstrijd eindigde zodoende in 3-1.
Scoreverloop:
1-0 (14’) Lassane Bangoura
2-0 (28’) Piti
3-0 (52’) Piti
3-1 (65’) Paco Alcacer