KV Kortrijk stelt pittige eisen voor nieuwe fusieclub

door
KV Kortrijk stelt pittige eisen voor nieuwe fusieclub

De kans is reëel dat we op middellange termijn een compleet nieuwe ploeg krijgen in de Jupiler Pro League. Vrijdag geraakte immers bekend dat KV Kortrijk, Royal Excel Moeskroen en KSV Roeselare aan een plan werken om tot een nieuwe fusieclub te komen. Die plannen werden inmiddels ook al officieel bevestigd.


Zo stelt KVK-voorzitter Joseph Allijns dat er inmiddels al gesproken is geweest. Maar de preses benadrukt wel dat van een akkoord nog geen sprake is. "Het is allemaal zeer embryonaal. Een zestal weken zijn we aangesproken geweest door de voorzitter van Moeskroen om te spreken met oog op een mogelijke fusie. Dat gesprek is inmiddels ook doorgegaan. Maar verder is er nog niets afgesproken, al hebben we wel gezegd dat we Roeselare erbij willen", klonk het bij Focus-WTV.

Kortrijk staat in ieder geval open voor zo'n fusie. Maar aangezien de KVK momenteel de enige financieel gezonde club is (dat bleek onlangs nog bij het uitreiken van de licenties), staan daar wel de nodige voorwaarden tegenover. "Laat ons wel duidelijk zijn dat we in Kortrijk willen spelen, de kleuren rood en wit blijven en dat moet je ook op zoek naar een goede productnaam. En ik meen dan KV Kortrijk een zeer goede productnaam is."

POLL: Zou u 'KV Kortrijk' een geschikte naam vinden voor de fusieclub?

Meest recent

'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

60
60
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

8
8
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

93
93
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

20
20
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

74
74
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

27
27
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

225
225
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

96
96
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

213
213
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

61
61
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

490
490
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

43
43
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

283
283
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

423
423
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

75
75
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

254
254
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

269
269
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

268
268
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

113
113

Meer sportnieuws