Genk stuurt naast Didillon nog twee keepers door

door
Genk stuurt naast Didillon nog twee keepers door

Door het nodige blessureleed bij de doelmannen, klopte KRC Genk afgelopen winter bij RSC Anderlecht aan voor de huurbeurt van Thomas Didillon. Een goede keuze, want de Fransman groeide in een sneltempo uit tot één van de sterkhouders. Het had er dan ook alle schijn van dat de Limburgers de aankoopoptie in zijn overeenkomst zouden lichten. Maar in dat dossier zou nu een belangrijke wending op komst zijn, zo heerst er grote twijfel over het lichten van de optie.

Nu zou de beslissing wel definitief zijn, want volgens Het Laatste Nieuws hebben ze bij Genk nu ook echt beslist om de aankoopoptie op Didillon niet te lichten. De Fransman keert dus terug naar Anderlecht, dat wel 25 procent van de transfersom aan Genk moet afstaan als het hem deze zomer verkoopt. De Limburgers beginnen straks met de 35-jarige Danny Vukovic als nummer één aan het seizoen. Maarten Vandevoordt mag nog even als nummer twee rijpen, maar wordt zo niet voor jaren geblokkeerd.

UPDATE 13u45
Genk heeft op zijn website meer toelichting gegeven bij de beslissing. "Danny Vukovic en Maarten Vandevoordt zullen komend seizoen onder elkaar uitmaken wie bij KRC Genk tussen de palen zal staan. De optie op Thomas Didillon wordt niet gelicht", klinkt het.

"Kampioenenmaker Danny Vukovic en toptalent Maarten Vandevoordt vormen samen een tandem die de club heel veel garanties biedt. Beiden zijn helemaal hersteld van hun blessures en trainen al enkele weken op hoog niveau. Met z'n ervaring kan Vukovic (35), een van de sterkhouders in het titelseizoen, ook van goudwaarde zijn in de verdere ontwikkeling van Vandevoordt, die in zijn korte periode onder de lat al blijk gaf van ontegensprekelijke klasse. Met nog een groot talent als Tobe Leysen – net als Vandevoordt pas 18 – als derde doelman, is de keeperspositie met heel veel kwaliteit gecoverd."

Met Vukovic, Vandevoordt en Leysen heeft Genk dus zijn drie keepers voor volgend seizoen bepaald en dat betekent dat naast Didillon nog twee keepers moeten vertrekken. "Voor Gaëtan Coucke en de van Waasland-Beveren teruggekeerde Nordin Jackers zoekt de club een oplossing", bevestigt Genk.

POLL: Heeft Genk de juiste beslissing genomen?

Meest recent

'Spectaculaire uitdaging op komst voor Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

1
1
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

37
37
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

37
37
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

28
28
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

33
33
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

150
150
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

166
166
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

412
412
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

47
47
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

127
127
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

337
337
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

582
582
Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

68
68
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

217
217
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

113
113
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

48
48
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

176
176
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

296
296
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

428
428
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

626
626

Meer sportnieuws