In 2022 loodste Alfred Schreuder nog Club Brugge naar de titel, maar daarna ging zijn trainerscarrière wat minder. Na een mislukte passage vertoeft de Nederlander intussen al enkele jaren in de relatieve anonimiteit van het Midden-Oosten.
Na een korte passage bij Al-Ain is Schreuder sinds november 2023 aan de slag als trainer van Al-Nasr, de huidige nummer zes in de Pro League in de Verenigde Arabische Emiraten. Hij kondigde vrijdag echter aan dat hij daar vertrekt en mogelijk keert hij snel door de grote poort terug naar Europa.
Schreuder kan aan de slag bij Duitsland
Sky Sports komt immers met het opmerkelijke nieuws dat de 52-jarige in beeld is om aan de slag te gaan bij de Duitse nationale ploeg. Een pikante job, maar anderzijds is er ook een heldere link tussen Schreuder en Die Mannschaft.
Die wordt dezer dagen immers gecoacht door Julian Nagelsmann. Schreuder was tussen 2016 en 2018 nog diens assistent bij Hoffenheim en Duitsland is op zoek naar een nieuwe T2 voor na de zomer.
Reünie met Nagelsmann
Momenteel is Sandro Wagner nog de rechterhand van Nagelsmann, maar de ex-spits kondigde aan dat hij er de brui aan geeft bij Duitsland. Hij lijkt te azen op een carrière als hoofdtrainer. Daardoor komt er een plaats vrij voor Schreuder.
Nagelsmann zou vier weken geleden al contact opgenomen hebben met Scheuder en de eerste gesprekken vonden al plaats. Toch is een nieuwe samenwerking nog niet zeker, want Schreuder zou ook andere aanbiedingen op zak hebben.
🚨🇩🇪 EXCL | Alfred #Schreuder is a candidate to replace Sandro #Wagner as assistant coach of @DFB_Team!
— Florian Plettenberg (@Plettigoal) April 25, 2025
Julian Nagelsmann has already spoken to the Dutchman, who is still under contract at Al-Nasr (UAE).
The outcome is still open – Schreuder is said to have other enquiries as… pic.twitter.com/Q77ExVSXZX