'Eerste speeldagen nieuw seizoen mogelijk níét op televisie'

door
'Eerste speeldagen nieuw seizoen mogelijk níét op televisie'

Er was al een tijdje een akkoord over de verkoop van de mediarechten van het Belgisch profvoetbal, vrijdag werd dat akkoord ook officieel ondertekend. En dus zal Eleven Sports in de komende vijf seizoenen de wedstrijden van de Jupiler Pro League en Proximus League uitzenden. Al is wel nog niet duidelijk op welke zenders dat zal zijn.


Eén ding staat vast: de wedstrijden zullen sowieso via de app en de website van Eleven Sports te volgen kunnen zijn. Maar het is uiteraard ook de bedoeling om deze via (digitale) televisie te gaan aanbieden. Daarover wordt al een tijdje onderhandeld met Telenet, Proximus en VOO. Maar die gesprekken verlopen behoorlijk moeizaam en een akkoord lijkt niet meteen voor morgen.

De genoemde telecomoperatoren willen uiteraard ook het Belgisch voetbal blijven aanbieden in hun pakketten, zeker omdat er na de coronacrisis weer abonnees moeten teruggewonnen worden. Maar volgens Het Laatste Nieuws zijn ze allerminst bereid om grote toegevingen te doen. Het feit dat vorig seizoen miljoenen werd betaald voor een deel van de competitie dat nooit gespeeld werd en waarvoor geen compensatie werd ontvangen, steekt nog steeds.

Bovendien deden Telenet en co ook een bod op de uitzendrechten, maar werden zijn afgetroefd door Eleven. De verwachting blijft dat er desondanks toch een akkoord wordt gevonden. De vraag is echter wanneer. Volgens HLN is het niet uitgesloten dat de eerste speeldagen niet zullen worden uitgezonden op televisie. Wanneer er toch geen akkoord wordt gevonden, zou Eleven (en bijgevolg ook de Pro League) pas echt in de problemen kunnen geraken.

POLL: Zou u het erg vinden als de wedstrijden niet meer op TV komen?

Meest recent

Milicevic trekt sombere conclusie voor duel met Anderlecht

AA Gent incasseerde 17 tegengoals, scoorde 1 keer en boekte een 1 op 15. Dramatische cijfers. ...

22
22
'Anderlecht en Club Brugge duelleren om zoon voetballegende'

RSC Anderlecht en Club Brugge worden wel vaker gelinkt aan dezelfde spelers. Dat is vaak een ...

43
43
'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er ...

252
252
Beerschot zet Kortrijk met één been in Challenger Pro League

Beerschot en KV Kortrijk speelden vanavond tegen elkaar op het Kiel. Vooral voor KVK was dit een ...

125
125
Update Real Madrid: “We gaan spelen tegen FC Barcelona “

Real Madrid laat zich van smalste kant zien, dat kunnen we wel stellen. De Spaanse topclub heeft een ...

439
439
De Condé ontkent transfergerucht in alle talen

Dimitri De Condé, Head of Football bij KRC Genk, volgt de binnen- en buitenlandse media op de ...

87
87
Club Brugge: vervanger Jutgla tegen Union SG gekozen

Club Brugge staat onder ferme druk. De Bruggelingen kunnen het zich niet veroorloven om voor de ...

282
282
'Loïs Openda baalt: RB Leizpig eist deze monstersom'

Loïs Openda kent een wisselvallig seizoen, net als als heel RB Leipzig. De Belgische aanvaller ...

48
48
Zulte Waregem slaat toe met eerste zomeraanwinst

Zulte Waregem heeft zijn eerst zomeraanwinst weten te strikken, al is dat geen verrassing. Zo werd ...

71
71
Cercle Brugge maakt eerste zomertransfer wereldkundig

Cercle Brugge heeft nog geen zekerheid over het behoud en moet nog zwaar knokken om dit te ...

32
32
Storck zorgt voor spanning: "Druk is groot bij hen"

KV Kortrijk moet vanavond winnen van Beerschot. De Kerels vechten voor hun laatste kansen om het ...

38
38
Anderlecht valt voor bliksemsnelle sensatie: wie is hij?

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op de 20-jarige Noorse winger Marius Broholm van Rosenborg. ...

330
330
Standard heeft miljoenentransfer helemaal beet

Standard gaat de nodige in- en uitgaande transfers afronden de komende maanden. De club heeft ...

91
91
'Standard ruikt geld, VfB Stuttgart & co kloppen aan'

Bij Standard gaan ze in de zomer héél veel transfers doen. Een pak huurlingen verlaten ...

143
143
Union SG slaat toe mét investering in Anderlecht

Union SG gaat een tempo hoger schaken inzake jeugdopleiding. Henk Mariman werd aangesteld, maar hij ...

148
148
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er ...

788
788
Nieuwkomers bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

Begin juni blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor de start van de ...

181
181
Titelkoorts neemt toe: Fink waarschuwt Club & Union

Na de midweekspeeldag bevindt KRC Genk zich plots op de derde plaats, want zowel Club Brugge als ...

359
359
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: duo richting uitgang'

Met een nederlaag in eigen huis tegen Union deed Club Brugge zopas een slechte zaak in de titelrace. ...

284
284
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Dit weekend beginnen we aan de terugronde van de Play-Offs. Ook op de scheidsrechters neemt de druk ...

510
510

Meer sportnieuws