"OHL en/of Beerschot kan ook nog naar BAS trekken"

door

De Raad van Bestuur van de Pro League bindt de strijd aan tegen het BAS. Dat is de conclusie nadat maandag de eerste twee belangrijke knopen werden doorgehakt met het oog op het competitieformat voor volgend seizoen. Zo blijft men vasthouden aan het oorspronkelijke plan.


Voorzitter Peter Croonen maakte zopas bekend dat op de volgende Algemene Vergadering opnieuw hetzelfde voorstel zal worden voorgelegd dat op 15 mei een meerderheid van de stemmen haalde. Maar dit keer wel met een betere motivatie. Dat wil zeggen dat 1A beperkt blijft tot 16 ploegen, waardoor Waasland-Beveren dus degradeert en OH Leuven en Beerschot het tweede luik van hun promotiefinale nog moeten afwerken. Voorts werd meteen ook een datum vastgelegd voor die nieuwe zitting waarop de 23 profclubs opnieuw hun stem zullen moeten uitbrengen over de heikele kwestie ten gevolge van de coronacrisis, met name 31 juli.

UPDATE 14/07
Ondanks de late datum van de Algemene Vergadering blijft het de bedoeling om het nieuwe seizoen op 8 augustus te laten starten. Maar of dat zal lukken hangt in grote mate af van Waasland-Beveren. Indien de club extra juridische stappen onderneemt, is het een utopie om te starten op de vooropgestelde datum. "We willen alle rechtsmiddelen vermijden, en dan is er maar één oplossing, dat is achttien clubs", is voorzitter Dirk Huyck duidelijk bij Het Laatste Nieuws.

Overigens sluit Huyck niet uit dat ook andere ploegen zich nog gaan roeren. "Zonder een competitie met achttien clubs zullen we al onze rechten vrijwaren. De verliezer van de partij van OH Leuven en Beerschot kan zich trouwens ook nog richten naar het BAS."

POLL: Denkt u dat het nieuwe seizoen op de voorziene datum van start zal gaan?

Meest recent

Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

0
0
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

15
15
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

24
24
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

169
169
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

119
119
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

42
42
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

35
35
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

161
161
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

63
63
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

171
171
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

114
114
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

190
190
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

369
369
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

212
212
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

86
86
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1476
1476
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

460
460
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

448
448
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

309
309
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

109
109

Meer sportnieuws