Vorig seizoen werd T1 Frank Vercauteren aan de kant geschoven om plaats te maken voor Vincent Kompany. Die stopte zijn actieve spelerscarrière om zich volop te kunnen focussen op zijn nieuwe job als hoofdtrainer.

En net zoals in zijn spelerscarrière wil Vincent Kompany alles halen uit zijn nieuwe loopbaan als voetbalcoach. "Hij besloot dat hij de beste coach ter wereld wilde worden en ik heb het voorrecht om hem te kunnen helpen slagen", verklaart Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute aan La Capitale. "Was het te vroeg om T1 te worden? Waarschijnlijk wel, maar de omstandigheden maakten het nu eenmaal zo."
Dat had namelijk veel te maken met de relatie tussen Kompany en Franky Vercauteren. "Tussen hem en Vercauteren werkte het gewoon niet. In feite heeft het nooit gewerkt, maar ze hebben het maandenlang goed verborgen gehouden. Het begon allemaal toen Kompany afgelopen zomer geblesseerd raakte. Ik herinner me nog de laatste vriendschappelijke wedstrijd in Lille waar Vincent zich als T1 aan de zijlijn gedroeg."
POLL: Wie vindt u de beste coach momenteel?