Onuachu out: nieuw Genks koningskoppel staat klaar

door
Onuachu out: nieuw Genks koningskoppel staat klaar

Met 33 doelpunten in 37 competitiewedstrijden is Paul Onuachu de grote man bij KRC Genk. Voor de Limburgers is een zomerse toptransfer van de Nigeriaan naar een groter aangeschreven voetbalclub stilaan onvermijdbaar. Maar heeft Genk alvast een dubbele troef achter de hand.


KONINGSKOPPEL

Volgend seizoen heeft KRC Genk namelijk nog het spitsenduo Zinho Gano en Cyriel Dessers onder contract staan. Beide centrumspitsen ondervinden vandaag nochtans de grootste moeilijkheden om een belangrijke rol te spelen in de Luminus Arena, maar toch behoren ze tegenwoordig tot de beste aanvallers in de Jupiler Pro League. Dessers als luxe-invaller bij Genk, Gano als huurling bij KV Kortrijk. Zowel in hun regelmaat op het gebied van doelpunten scoren, alsook in de efficiëntie voor doel, prijken beide contractuele Genk-aanvallers tot de top der centrumspitsen in de Belgische competitie. Het bundelen van hun krachten kan volgend seizoen misschien wel een antwoord bieden op de leemte van het onvermijdelijk vertrek van Paul Onuachu.



ZINHO GANO

Zinho Gano vindt op huurbasis bij KV Kortrijk het speelplezier terug en sinds januari lukte hij reeds 6 doelpunten in 11 competitiewedstrijden. De rijzige aanvaller staat daarom ook open voor een verlengd verblijf in het Guldensporenstadion, terwijl ook CEO Matthias Leterme is geïnteresseerd om Gano langer bij Veekaa te houden. Op papier keert Gano eind juni alvast terug naar KRC Genk, waar hij nog één seizoen contract heeft lopen. Een definitieve oplossing voor Gano dringt zich straks dus aan.

't Is opmerkelijk hoe Zinho Gano zo snel en vlot zijn draai vond bij KV Kortrijk. Toen hij in januari dit jaar op huurbasis arriveerde in West-Vlaanderen, kwam Gano sinds februari vorig jaar geen enkele minuut meer in actie. Desondanks bleek de 27-jarige aanvaller meteen fit én doeltreffend voor het doel. Gano bracht bij Kortrijk opmerkelijk meer présence bij in de box alsook meer aansluiting tussen de aanval en de rest van de ploeg. Bovendien is hij een garantie op doelpunten.



Op gemiddelde basis slaagt Zinho Gano er namelijk in om 0,63 doelpunt per 90 minuten te scoren. Met die erg fraaie frequentie is hij de vierde vlotst scorende centrumaanvaller in de Jupiler Pro League. Bovendien zet Gano ook één kans op drie om in een doelpunt, een ratio waarmee hij de tweede efficiëntste spits is op de Belgische velden. In theorie zouden die indrukwekkende cijfers alvast een nieuwe kans bij KRC Genk moeten garanderen.

CYRIEL DESSERS

26 februari 2021, Stade du Pays de Charleroi. In minuut 88 stevende Cyriel Dessers alleen op het doel af van Rémy Descamps. Eén op één. Een droomsituatie voor elke zuivere centrumspits. De éénvoudige Nigeriaanse international kon zijn ellenlange doelpuntendroogte sinds 6 december 2020 eindelijk een halt toeroepen. Maar verrassend genoeg speelde Dessers de bal slordig af aan Théo Bongonda, die de slechte pass van Dessers niet meer kon rechtzetten. Die actie demonstreerde het gebrek aan vertrouwen bij de centrale spits, die dit seizoen nog maar amper kon scoren.

Bijna drie maanden later, na een periode met weinig speelminuten en in tussentijd nog steeds geen enkel gescoord doelpunt, werd Cyriel Dessers opeens de grote held in de Champions' play-offs tegen RSC Anderlecht. Met zijn eerste doelpunt in vijf maanden tijd bezorgde Dessers zijn club in het Lotto Park een veelbesproken zege met een winning-goal in minuut 86. “Mooi voor hem”, zei coach John van den Brom. “Als je het op deze manier kan in zo'n match. Dan zie je hoe iedereen belangrijk is in deze groep.”



Cyriel Dessers scoorde dit seizoen in totaliteit slechts 5 doelpunten in 30 competitiewedstrijden, maar daar staan ook amper 913 speelminuten (blessuretijd inclusief) tegenover. Op gemiddelde basis scoort Dessers daarmee opvallend genoeg 0,49 doelpunt per 90 gespeelde minuten. Op basis van deze frequentie bezet hij de veertiende plaats onder alle centrumaanvallers in de Jupiler Pro League, wat best een knappe regelmaat is. Bovendien is Dessers met 21% omgezette doelkansen ook de tiende efficiëntste spits in België.

POLL: Wie moet volgend seizoen zeker zijn kans krijgen bij Genk?

Meest recent

Club Brugge pakt voor Anderlecht uit met terugkeer lieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

0
0
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

33
33
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe verrassende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

27
27
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

68
68
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

56
56
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

114
114
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

70
70
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

200
200
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

27
27
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

429
429
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

655
655
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

193
193
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

381
381
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

707
707
Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

244
244
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

131
131
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

377
377
Charleroi blijft gefrustreerd achter tegen tienkoppig OHL

OH Leuven en Sporting Charleroi openden vanavond de Play-Offs. Wie kon de leiding nemen in de Europe ...

58
58
Coosemans met opvallend Kompany-verhaal: "Is héél zeldzaam"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De Belgische coach startte zijn ...

212
212
Leko slaat mea culpa na bizarre uitspraak: "Wie mij kent…"

Standard opent zijn Europe Play-Offs met een thuisduel tegen KV Mechelen. De Rouches starten als ...

109
109

Meer sportnieuws