Vanden Stock: "Vrees nog steeds voor faillissement Anderlecht"

door
Vanden Stock:

Indien RSC Anderlecht zondagavond niet verliest op het veld van Antwerp FC, eindigen de Brusselaars het seizoen op de derde plaats. Ten opzichte van de vorige jaren is er dus duidelijk sprake van progressie. Toch is oud-voorzitter Roger Vanden Stock er niet helemaal gerust in.


Sinds zijn turbulente vertrek bij de recordkampioen, kwam Vanden Stock nog zelden in de media. Maar in aanloop naar de slotspeeldag van de competitie gaf hij nu toch een interview aan enkele kranten. En daarin liet hij zich onder meer uit over de financiële toestand van de club. Die leek terug wat beter na de kapitaalsverhoging en het langverwachte akkoord onder de aandeelhouders. Toch is Vanden Stock er nog niet gerust in. Zo wijst hij erop dat RSCA nog steeds verlieslatend is en dat de schuldenberg stilaan wel heel hoge proporties aanneemt.

Hoofdaandeelhouder Marc Coucke, weliswaar niet de beste vriend van Vanden Stock, stak tot dusver telkens een tandje bij wanneer de nood het hoogst was. Maar dan kan natuurlijk niet blijven duren. "Hoe lang gaat Coucke dat volhouden? Ik had schrik voor het faillissement en die angst is nog niet verdwenen", aldus Vanden Stock bij onder meer SudPresse. Op sportief gebied kan de ex-preses dan weer wel genieten van het werk dat coach Vincent Kompany levert met de vele jongeren. Al hoopt hij dat de grootste talenten straks niet verkocht moeten worden uit financiële noodzaak.

POLL: Denkt u dat het nieuwe bestuur Anderlecht weer financieel gezond zal krijgen?

Meest recent

Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

19
19
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

84
84
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

49
49
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

31
31
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

86
86
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

184
184
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

312
312
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

401
401
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

259
259
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

32
32
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

545
545
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

541
541
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

132
132
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

137
137
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1359
1359
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

235
235
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

426
426
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

589
589
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

557
557
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

812
812

Meer sportnieuws