Anderlecht wil uitpakken met provocatieve aanvaller

door
Anderlecht wil uitpakken met provocatieve aanvaller

RSC Anderlecht zal in de zomermercato opnieuw veel inkomende en uitgaande transfers moeten realiseren. Eén van de spelers die worden gelinkt aan Sporting is Jon Dagur Thorsteinsson, een flankaanvaller van Aarhus GF.


RATIONEEL TRANSFERBELEID

RSC Anderlecht zette vorig jaar een sportieve en financiële inhaalbeweging in. Op Neerpede zijn de financiële zorgen nog steeds niet van de baan, maar het nieuwe bestuur probeert dat euvel wel stelselmatig weg te werken. De financiële risico's worden nog steeds geschuwd en probeert men in te zetten op betaalbare kwaliteit gecombineerd met talent van de eigen bodem. Met een gemiddelde leeftijd van 22,7 jaar was Anderlecht vorig seizoen bijvoorbeeld de jongste équipe in de Jupiler Pro League



Volgend seizoen heeft Anderlecht er flink wat extra ervaring bij, want de routiniers Wesley Hoedt (27) en Lior Refaelov (35) kwamen de ploeg reeds versterken. Beide ex-Antwerp-spelers waren een opportuniteit op de spelersmarkt en het ervaren duo zorgt bij Sporting ongetwijfeld voor een kwaliteitsinjectie. Daarnaast speurt Peter Verbeke en zijn scoutingsteam gans Europa af naar veelbelovende jonge spelers, zoals de onlangs aangetrokken Sergio Gomez, die zich ten volle kunnen ontplooien in het Lotto Park.

AMBITIEUZE IJSLANDER 

De 19-jarige Taylor Harwood-Bellis onlangs gehuurd van Manchester City. De jonge centrale verdediger was één van de elite-talenten bij The Citizens, en geldt nog steeds als een veelbelovende youngster bij de Engelse topclub. Ook van Sergio Gomez (ex-Borussia Dortmund en FC Barcelona) wordt er veel verwacht. Daarnaast maakte Anderlecht tevens concrete moves voor de 19-jarige aanvaller Evan Guessand, de Fransman die vorig seizoen door OGC Nice met groot succes werd verhuurd aan het Zwitserse FC Lausanne Sports. En volgens IJslandse media staat ook Jon Dagur Thorsteinsson in de belangstelling van de Belgische recordkampioen.

Deze negenvoudige IJslandse international is een snelle en kwieke flankaanvaller die zijn jeugdopleiding genoot bij Fulham FC. Op Craven Cottage kwam Jon Dagur Thorsteinsson echter niet verder dan het tweede elftal, waardoor hij in 2019 op definitieve basis verhuisde naar Aarhus GF. In Denemarken etaleert Thorsteinsson opnieuw zijn groot potentieel, waarmee de 22-jarige zich in de belangstelling speelde van verschillende Europese clubs. En naar eigen zeggen wil de linker flankaanvaller ook graag een stapje hogerop zetten in zijn carrière.



Begin juni verklaarde Jon Dagur Thorsteinsson tegenover de IJslandse media dat hij ambitieus is en verder kijkt dan de Deense competitie. “Ik ben erg blij bij Aarhus, maar na het seizoen zullen we kijken of er iets komt. Natuurlijk streef ik ernaar om in een grotere ploeg te spelen en in een grotere competitie, maar het moet het juiste team en het juiste moment zijn.” Anderlecht heeft op de flanken alvast enkele vacatures in te vullen, want de huurlingen Jacob Bruun Larsen (TSG Hoffenheim) en Paul Mukairu (Antalyaspor) keren terug naar hun betreffende club van herkomst.

KOOPJE? 

Anderlecht staat dus open voor opportuniteiten en het intrinsiek talent van Jon Dagur Thorsteinsson kan daarom weleens een goede match betekenen voor Sporting. Vorig seizoen bereikte de IJslander misschien wel zijn hoogste sportief niveau en met een aflopend contract zal Aarhus FG ongetwijfeld openstaan voor een eventuele verkoop. Bovendien zal Thorsteinsson wellicht geen dure vogel zijn. Volgens de gespecialiseerde website transfermarkt.nl bedraagt zijn actuele marktwaarde anderhalf miljoen euro.



Door zijn jarenlange opleiding bij Fulham FC bezit Jon Dagur Thorsteinsson de kwaliteiten die de het niveau van Deense Superligaen eigenlijk overstijgen. De IJslandse winger bezit een goede vista en positionering waarmee hij zich steeds beschikbaar stelt in de spelopbouw. Door zijn laag zwaartepunt (hij meet namelijk 1 meter 77) is Thorsteinsson ook erg behendig en wendbaar. De sterkhouder van Aarhus GF is tevens sterk aan de bal, waardoor hij weinig balverlies lijdt.

PROVOCATIEF 

Jon Dagur Thorsteinsson zet bovendien steeds goed druk waardoor hij het zijn rechtstreekse tegenstander moeilijk maakt om uit te voetballen. Dat resulteert vaak in enkele overtredingen langs zijn kant, wat tevens een collectief kenmerk is van Aarhus GF. De ploeg van Thorsteinsson grossierde vorig seizoen namelijk in de gemaakte overtredingen en daarom was Aarhus in de Superligaen de schrik van menig tegenstander. AGF telde in de Deense competitie namelijk het meeste aantal gele kaarten en het derde meeste begane overtredingen.



Die agressiviteit was een veelbesproken item in de Deense media maar opvallend genoeg niet zozeer in een negatieve context. Aarhus GF is een team van winnaars en maakt geen willekeurige overtredingen. Hun grote motivatie en inzet was zelfs een cruciale meerwaarde in de voorbije jaargang. En ook Jon Dagur Thorsteinsson droeg daarin zijn steentje bij. “Hij is misschien wel de meest provocatieve speler dat ik ooit heb gezien”, verklaarde TV3-commentator Emil Petersen namelijk over de flankspeler.

PROFIEL MET MEERWAARDE 

Die grote dosis grinta zou alvast geen overbodige luxe zijn voor Anderlecht, dat door zijn jeugdigheid en ietwat beperkte ervaring vorig seizoen soms te braaf oogde. Daarnaast zouden de voetballende kwaliteiten van Jon Dagur Thorsteinsson ook voor een meerwaarde kunnen zorgen in het Lotto Park. De 22-jarige scoorde vorig seizoen bijvoorbeeld 0,29 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij tot de top vijf van de vlotst scorende flankspelers behoorde van de Deense Superligaen. Daarnaast beschikt Thorsteinsson over een accurate center, veel diepgang, snelheid, techniek en een niet aflatende inzet. Zo'n type kunnen ze dus wellicht goed gebruiken bij Anderlecht. 

POLL: Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

19
19
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

86
86
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

50
50
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

33
33
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

88
88
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

186
186
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

315
315
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

407
407
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

260
260
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

32
32
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

549
549
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

544
544
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

132
132
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

138
138
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1369
1369
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

235
235
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

428
428
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

592
592
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

559
559
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

814
814

Meer sportnieuws