Verschueren haalt keihard uit naar hervormingsplannen Pro League

door
Verschueren haalt keihard uit naar hervormingsplannen Pro League

Woensdag staat bij de Pro League, de overkoepelende organisatie van de Belgische profclubs, een nieuwe algemene vergadering op het programma. En dat wordt mogelijk een erg belangrijke samenkomst. Zo worden een aantal plannen besproken om de Jupiler Pro League én 1B volledig overhoop te gooien.

Een jaartje geleden vroeg de Pro League aan een internationaal audit-bureau om te onderzoeken naar hoe het Belgische voetbal aantrekkelijker kan worden, maar ook sportief hoogstaander. Uit dat onderzoek vloeiden enkel drastische voorstellen uit. Zo geraakte dinsdag al bekend dat men overweegt om 1A serieus af te slanken: van 18 naar 12 ploegen. In 1B zou men dan weer een expansie naar 14 ploegen krijgen, wat het belang van die competitie flink doet toenemen. En inmiddels zijn er nog meer details bekend.

Volgens Het Laatste Nieuws, dat de documenten exclusief kon inkijken, zouden de Play-Offs behouden blijven. Maar dan wel in een andere vorm: drie poules van 8 clubs (1A + 1B). In de eerste poule speelt men met de top 8 van 1A om de titel en Europese tickets. In de tweede groep strijden de vier laatste ploegen uit 1A en vier eerste uit 1B om de vier plekjes in 1A het seizoen daarna. En in de laatste poule vechten de 8 laatste clubs uit 1B voor het behoud. Overigens zou ook de puntenhalvering wegvallen.

UPDATE 16u51
De hervormingsplannen van de Pro League vallen niet overal in goede aarde. Zo haalt Michel Verschueren bijzonder hard uit naar de plannen. Hij komt op Twitter met haarde woorden voor het laatste statement van de Belgische clubs. "Dom en dwaas", zo noemt hij de plannen om de hervormingen verder te bestuderen.


POLL: Moet het format in de Jupiler Pro League veranderd worden?

Meest recent

'Ex-Anderlechtman duikt verrassend op bij Union'

Net zoals de voorbije jaren moet RSC Anderlecht op het veld haar meerdere erkennen in stadsrivaal ...

50
50
'Here we go: grootmacht wil shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge kan donderdag een stevige stap richting de titel zetten, terwijl ook de beker nog een ...

129
129
'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

Een paar dagen na de pandoering in eigen huis tegen Club Brugge ging AA Gent woensdag op bezoek bij ...

92
92
'Witte rook bij Club Brugge: toekomst Vermant beslist'

Gustaf Nilsson ligt nog in de lappenmand, en dus is het donderdag tegen Union diep in de punt ...

246
246
'Overmars op dreef: Antwerp op zucht van toptransfer'

Na het gelijkspel tegen Anderlecht sleepte Antwerp ook tegen KRC Genk een puntje uit de brand. ...

342
342
'Renard draait overuren: Anderlecht mikt op dubbelslag'

RSC Anderlecht boekte met klinkende forfaitcijfers woensdag nog eens een deugddoende zege tegen AA ...

242
242
'Hayen houdt adem in: mokerslag voor Club Brugge?'

KRC Genk bleef woensdag steken op een gelijkspel tegen Antwerp, en dus kunnen zowel Club Brugge als ...

675
675
Opvallende kandidaat biedt zich aan bij KV Mechelen

Het zijn bij KV Mechelen enkele woelige maanden geweest. De Relegation Play-Off werd maar op het ...

327
327
'Schok bij Real: Perez kiest deze ster als vervanger Vinicius'

Voor Real Madrid dreigt het een tegenvallend seizoen te worden. Het moet in de titelstrijd ...

145
145
"Ik kan de fans geen ongelijk geven": storm bij AA Gent

Voor AA Gent is het een ronduit rampzalige week. De Buffalo's werden vorig weekend al in eigen ...

162
162
'Genk krijgt belangrijk nieuws over blessure Heynen'

KRC Genk liep woensdagavond opnieuw averij op in de strijd om de titel. Na de nederlagen tegen Club ...

268
268
Na degradatie Leicester: Vardy komt met update over toekomst

In de Premier League zwaaien deze zomer enkele iconen af. Kevin De Bruyne kondigde een tijdje ...

153
153
Standard kondigt vertrek met onmiddellijke ingang aan

Bij Standard lijken ze stilaan te snakken naar het einde van het seizoen. De Rouches begonnen nog ...

146
146
Buffel wijst Genk op zeer grote fout dit seizoen

Thomas Buffel keerde vorige zomer door de grote poort terug bij KRC Genk, de club waar hij ook het ...

309
309
Garcia spreekt klare taal: dit moet bij de Duivels gebeuren

In maart beleefde Rudi Garcia een uiteindelijk geslaagde entree bij de Rode Duivels. De nieuwe ...

131
131
'Anderlecht wrijft zich in handen: transferstrijd barst los'

Anderlecht heeft al een deeltje van zijn transferhuiswerk gemaakt, want met Cedric Hatenboer en ...

444
444
TRANSFERUURTJE: 'Kompany shopt in Genk, sensatie De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

506
506
Hard verdict voor Genk: Chelsea toont pijnlijke realiteit

Chelsea haalde Mike Penders voor een slordige 20 miljoen euro binnen, maar de Belgische ...

332
332
Courtois blinkt uit en roept ferme waarschuwing naar Barça

Thibaut Courtois was zéér belangrijk in de derby tegen Getafe. De Koninklijke won met ...

61
61
Straffe transferwending Dolberg na Anderlecht-vierklapper?

Kasper Dolberg was na zijn blessure nog op zoek naar zijn beste vorm, maar in de Champions Play-Offs ...

896
896

Meer sportnieuws