Lopetegui furieus: "Verkracht omdat ze een minirokje droeg"

door
Lopetegui furieus:

In Spanje werd gisteren de derby tussen Betis Sevilla en Sevilla FC afgewerkt. De thuisploeg won het pleit met 2-1. Een dag eerder werd het duel in de achtste finales van de Copa del Rey stopgezet, omdat bezoeker Joan Jordan een staaf tegen zijn hoofd gekregen had vanuit het publiek. Na de zege spotte Andres Guardado (Betis) met Jordan door dramatisch neer te gaan na een waterflesje tegen zijn eigen hoofd gegooid te hebben.


Sevilla-coach Julen Lopetegui was na afloop op de persconferentie niet te spreken over het gedrag van de spelers van Betis. "Ik vind het een schande om de focus op iets te leggen waarop die juist niet zou moeten worden gelegd. De focus zou moeten liggen op Joan, die vandaag thuiszit en niet kon spelen. Hij kwam uit het ziekenhuis met een hoge bloeddruk, een hoofdblessure en hij voelde zich dizzy. Ik vind het onbegrijpelijk dat collega's dit gedrag vertonen en niet zeggen waarover het écht gaat", klonk het.

En hij ging verder. "In dit land hebben we een dunne huid. Het is helaas heel gebruikelijk dat de aandacht op iets anders wordt gericht. Vooral met geweld, met huiselijk geweld, et cetera. Dat moet veroordeeld worden. We zeggen toch ook niet: ‘Ze werd verkracht omdat ze een minirokje droeg’. Joan stond niet op het veld, hij koos er gisteren niet voor om een staaf tegen zijn hoofd te krijgen. Het slachtoffer is geschaad omdat hij vandaag niet kon spelen. De gerechtigheid in dit land is ver te zoeken", aldus Lopetegui.

OOK BETIS-COACH VERONTWAARDIGD

Manuel Pellegrini, de coach van Betis, was streng voor de persoon die de staaf gooide. "Ik denk dat een idioot veel kwaad heeft aangericht. Ik weet niet of een plastic staaf zo veel schade kan aanrichten, maar er moet een onderzoek komen. Het voetbal is enorm geschaad", aldus Pellegrini. 

POLL: Moest de wedstrijd uitgespeeld worden volgens jou?

Meest recent

Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

6
6
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

15
15
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

54
54
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

56
56
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

413
413
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

111
111
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

82
82
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt nog meer, knaltransfer De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

568
568
Romeo Vermant: "Daar ben je niks mee zonder landstitel"

Nicky Hayen heeft er weer een positief probleem bij. In de aanval loopt Romeo Vermant op een wolk en ...

190
190
Matchen Serie A afgelast door overlijden paus Franciscus

Italië en heel de katholieke wereld is in rouw, nadat vandaag werd meegedeeld dat paus ...

0
0
Degryse over Genkie: "Nog niet klaar voor deze partijen"

KRC Genk verkeert op het verkeerde moment in een vormdipje, dat er wel degelijk is. De laatste drie ...

241
241
Wéér crisis bij Schalke 04: na Geraerts weer ontslag

Schalke 04 is een club die die al jaren door wanbeleid steeds verder naar beneden tuimelt. De club ...

107
107
Hugo Broos beleeft hallucinant moment: "De grootste bandiet!"

Hugo Broos werd in eigen land maar liefst vier keer verkozen tot trainer van het jaar. Zo was hij ...

118
118
Vandenbempt over Club: "Dat kan geen enkele andere topclub"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Blauw-Zwart boekte net als Union SG twaalf ...

825
825
Sadiki: "Daarom wonnen we van KRC Genk"

Union SG boekte een 12 op 12 en de zege tegen KRC Genk zorgt ervoor dat de Brusselaars op ...

186
186
Club Brugge krijgt goed nieuws over Simon Mignolet

Club Brugge is outstanding in de Play-Offs en was al vier keer indrukwekkend. De Bruggelingen wonnen ...

545
545
Thorgan Hazard ziet pijnpunt na gelijkspel tegen Antwerp

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC en had door de kansen aan het einde van de match ...

144
144
Emotionele beelden: Lotto Park omarmt zieke jongedame

Anderlecht en Antwerp blijven ook na speeldag vier nog zonder zege in deze Play-Offs. Beide ploegen ...

167
167
Smets legt de vinger op de wonde bij KRC Genk

KRC Genk verloor met 1-2 van Union SG en likt zijn wonden. Verdediger Matte Smets kon ook niet ...

249
249

Meer sportnieuws