Gent haalt opgelucht adem na affaire-Mboyo

door
Gent haalt opgelucht adem na affaire-Mboyo

AA Gent pakte dinsdagmiddag uit met een groot statement op de eigen clubkanalen. Daarmee reageerden de Buffalo's op de kritiek van de supporters, die de club een gebrek aan transparantie en communicatie verwijdt. In het statement werden ook enkele heikele thema's aangehaald.


Zo reageerde Gent voor het eerst op de affaire rond Ilombé Mboyo. De spits, die inmiddels een uitgebreide gerechtelijk dossier heeft, kwam onlangs in opspraak nadat hij een vrouw met geweld had bejegend. Sindsdien kwam hij niet meer in actie. Er werd telkens geopperd dat dit een sportieve keuze was, maar blijkbaar was er toch meer aan de hand. Zo zou hoofdsponsor VDK zich hebben beklaagd bij het bestuur over de affaire.

Naar verluidt eiste VDK zelfs dat Mboyo niet meer zou spelen. Dat laatste kan de bank niet bevestigen, maar men geeft wel toe dat de situatie is aangekaart bij de clubleiding. "We waren helemaal niet opgezet met de feiten en drongen aan op een stellingname van de club", vertelt CEO Leen Van den Neste bij VRT Nws. "Dit bracht ons bovendien erg in verlegenheid, want zowel personeel als klanten als de Raad van Bestuur spraken ons erop aan. Wat daar gebeurd is, strookt niet met onze normen en waarden."

SPONSORING GAAT DOOR
Het duurde wel behoorlijk lang alvorens Gent een officieel standpunt innam. Maar bij VDK is men blij dat er club inmiddels toch gecommuniceerd heeft. De Buffalo's kunnen overigens opgelucht adem halen: zo hoeven ze niet te vrezen dat de sponsorovereenkomst wordt stopgezet. "Neen, helemaal niet. Volgend jaar zijn we 35 jaar sponsor van AA Gent, en als de omstandigheden het toelaten zullen we dat uitgebreid vieren", aldus Van den Neste.

POLL: Gent moet het contract van Mboyo ontbinden ...

Meest recent

'STVV stuurt winteraanwinst alweer door'

STVV boekte afgelopen weekend een nipte zege op het Kiel, waarmee het er mee voor zorgde dat ...

0
0
'Kompany ziet absolute legende vertrekken'

Vincent Kompany blijft in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München op titelkoers ...

18
18
Zorgwekkend nieuws omtrent Thibaut Courtois

Real Madrid kwam vorig weekend met de schrik vrij tegen laagvlieger Leganes. Dat kwam in het ...

33
33
Proto keihard: "Hij zou nooit bij Anderlecht mogen spelen"

Anderlecht had gehoopt op een kentering door tijdens de interlandbreak David Hubert te vervangen ...

265
265
'Union krijgt mokerslag: einde seizoen sleutelpion'

Union heeft in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off meteen een stevig statement gemaakt door ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Antwerp, Liverpool schiet in actie'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
Ex-smaakmaker JPL stopt al op 33-jarige leeftijd

Toch wel verrassend nieuws. Ryoto Morioka heeft aangekondigd dat hij op 33-jarige leeftijd de ...

76
76
"Dit Antwerp is er even erg aan toe als Tribune 2"

Royal Antwerp FC verloor met 5-1 van Union SG. De Great Old is eigenlijk al een jaar sportief in een ...

232
232
Degryse velt snoeihard oordeel over Hasi en Anderlecht

Besnik Hasi koos voor een opvallende opstelling tegen Club Brugge. Het was al snel duidelijk dat het ...

322
322
Beerschot op drift: dit schokkend bedrag aan schulden

Beerschot degradeert na een dramatisch jaar. Dirk Kuyt & co zullen dus in de Challenger Pro ...

281
281
Vandenbempt looft Genkie: "Volgende keer Rode Duivel"

KRC Genk maakt al heel het seizoen indruk. Over heel het seizoen is het tot dusver de beste ploeg ...

272
272
Guardiola komt met vreemde reactie na FA Cup-zege

Manchester City won met 1-2 van Bournemouth en speelt zo de halve finale van de FA Cup. Pep ...

90
90
Hasi gokt en verliest: vreemde keuzes van de coach

Besnik Hasi heeft zijn eerste teleurstelling bij RSC Anderlecht al achter de rug. De coach maakte ...

173
173
STVV winnaar van het weekend: "Stress en angst"

STVV won met 0-1 van Beerschot en staat momenteel aan de leiding in de Relegation Play-Offs. De ...

111
111
Defour maakt brandhout van RSCA-beleid: "Geen visie"

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge. De Brusselaars weten van geen hout meer ...

384
384
'Nieuwe sportieve baas bezorgt Arsenal ware knaltransfer'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

72
72
Dendoncker verklaart afgang: "Nooit goed genoeg voor Anderlecht"

RSC Anderlecht had gehoopt dat de trainerswissel voor een schokeffect zal zorgen, maar dat bleek ...

406
406
Club Brugge benadeeld in titelstrijd? "Hun enige obstakel"

De eerste speeldag van de Champions' Play-Offs heeft geen grote verrassingen opgeleverd. KRC Genk en ...

1364
1364
Doek valt over Beerschot: "De gifbeker leegdrinken"

De Play-Downs zijn nog maar één speeldag ver en eerste degradant is al bekend. Zo is ...

123
123
Anderlecht-bestuur stelt eisen: Hasi móét deze speler opstellen

Het bestuur van Anderlecht oefent druk uit op coach Besnik Hasi om Jan-Carlo Simic vaker op te ...

594
594

Meer sportnieuws