Opmerkelijk: Gano voor het eerst international

door
Opmerkelijk: Gano voor het eerst international

Zulte Waregem boekt vorige week een levensbelangrijke zege tegen RFC Seraing. Essevee won het pleit met 1-0, dankzij een treffer van Jelle Vossen (32). De ervaren spits scoorde de enige treffer van de wedstrijd, al goed voor zijn 15de van het seizoen. 


Dat zijn er twee meer dan collega-spits Zinho Gano. Die scoorde er tot nog toe 13 voor Zulte Waregem. Knappe statistieken van het aanvalsduo van de club. Gano maakt nu een opmerkelijke move in zijn carrière. De 28-jarige spits zal namelijk uitkomen voor het nationale elftal van Guinee-Bissau. Dat meldt Zulte Waregem op Twitter. Gano is de zoon van een vader die in Guinee-Bissau geboren werd. Volgens Het Nieuwsblad heeft de eerste minister van het land zich zelfs bemoeid met de zaak om alles rond te krijgen.

Zo hebben ze er dus een nieuwe international bij aan de Gaverbeek. Gano heeft ook de Belgische nationaliteit en zou in principe kunnen uitkomen voor de Rode Duivels, maar daar is de concurrentie moordend voorin. Bij Guinee-Bissau is hij zeker(der) van zijn plaats. In het verleden - tot de U19 - speelde Gano wel voor onze nationale jeugdelftallen.

CLUB BRUGGE

Gano is een jeugdproduct van Club Brugge. Bij Blauw-Zwart speelde hij echter geen enkele wedstrijd voor het eerste elftal. Na enkele uitleenbeurten verkaste hij midden 2015 naar Waasland-Beveren. Van daaruit ging het naar KV Oostende, KRC Genk, Antwerp (huur), KV Kortrijk en Zulte Waregem.  

POLL: Zal hij het er goed doen?

Meest recent

OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

1
1
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

53
53
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

86
86
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

35
35
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

88
88
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

72
72
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

126
126
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

74
74
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

217
217
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

30
30
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

448
448
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

696
696
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

206
206
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

396
396
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

737
737
Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

249
249
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

139
139
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

380
380
Charleroi blijft gefrustreerd achter tegen tienkoppig OHL

OH Leuven en Sporting Charleroi openden vanavond de Play-Offs. Wie kon de leiding nemen in de Europe ...

60
60
Coosemans met opvallend Kompany-verhaal: "Is héél zeldzaam"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De Belgische coach startte zijn ...

213
213

Meer sportnieuws