'FIFA wil na Rusland ook Iran uitsluiten van WK'

door
'FIFA wil na Rusland ook Iran uitsluiten van WK'

Er werden de voorbije week heel wat tickets voor het WK van eind dit jaar in Qatar uitgedeeld, waarmee inmiddels 27 van de 32 deelnemers bekend zijn. Al moet achter de naam van één van die deelnemers mogelijk nog een sterretje geplaatst worden. Nadat de FIFA eerder al Rusland bande van het WK omwille van de oorlog in Oekraïne, moet nu ook Iran uitsluiting vrezen.


De Iraniërs hadden al in januari hun kwalificatie verzekerd, want in groep A van de Aziatische kwalificaties waren ze oppermachtig. In de wedstrijden van de voorbije week tegen Zuid-Korea en Libanon stond er dan ook niets meer op het programma, maar dinsdag liep het in de marge van de match tegen de Libanezen helemaal fout.

Het Iraanse ministerie van Sport had voor de wedstrijd in Mashad zo'n 2.000 ticket speciaal voor vrouwen gereserveerd, nadat hen jarenlang de toegang tot stadions ontzegd was. Bij aankomst weigerden de lokale, religieus conservatieve autoriteiten hen echter het stadion binnen te laten, waarop een vreedzaam protest uitbrak. De ordediensten braken dat met pepperspray uiteen.

UITSLUITING
In Iran vrezen ze nu dat de FIFA zware maatregelen zal komen, met mogelijk zelfs een uitsluiting van het WK tot gevolg. Dat schrijft Mehrdad Seradschi van de Iraanse voetbalbond op Twitter. "Mocht er een uitsluiting komen, dan zijn zij die betrokken zijn bij het bittere incident in Mashad verantwoordelijk", voegde hij eraan toe.


POLL: Moet Iran uitgesloten worden van het WK?

Meest recent

Frustratie loopt hoog op bij Odoi: “Heeft Antwerp nagelaten”

Royal Antwerp FC gaf in het absolute slot nog twee punten weg tegen Oud-Heverlee Leuven. The Great ...

30
30
Courtois spreekt duidelijke taal over terugkeer Rode Duivels

Thibaut Courtois lag in de clinch met Domenico Tedesco en zei niet meer uit te komen voor de Rode ...

69
69
Marmoush bijna actief in België: "Had geen enkele zin"

Omar Marmoush is zeer goed begonnen aan zijn tijdperk bij Manchester City. De Egyptische aanvaller ...

29
29
Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

15
15
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

52
52
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

400
400
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

301
301
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

67
67
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

604
604
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

1011
1011
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

41
41
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

185
185
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

162
162
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

46
46
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

144
144
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

615
615
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

232
232
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

86
86
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

24
24
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

153
153

Meer sportnieuws