Done deal: Koeman heeft zijn droomjob beet

door
Done deal: Koeman heeft zijn droomjob beet

Het nieuws ging gisteren al de ronde en vandaag is het ook officieel: Ronald Koeman wordt na het WK 2022 de nieuwe bondscoach van Nederland. Dat maakte de Nederlandse voetbalbond officieel bekend.


"Na het aankomend WK neemt Ronald Koeman het bondscoachschap over van Louis van Gaal. Zijn contract hiervoor met de KNVB loopt dan tot en met het WK in 2026 en is inmiddels door beide partijen ondertekend", luidt het. De ex-trainer van FC Barcelona is uiteraard ook zeer tevreden. "Ik kijk uit naar de nieuwe samenwerking. Een kleine anderhalf jaar geleden ben ik bepaald niet uit onvrede bij het Nederlands elftal vertrokken. Mijn verblijf voelde goed, de resultaten waren goed en de klik met de internationals was goed. We gaan straks op die ingezette weg verder. Dat staat vast voor mij."

Bij de bond zijn ze uiteraard ook zeer tevreden. "Ik wilde niet wachten met het invullen van de opvolging van Louis van Gaal. De aflossing van de wacht valt straks namelijk op een a-typisch moment; eind van het kalenderjaar, een periode waarin toptrainers al lang en breed onder contract staan en de spoeling dus dun is. Al medio januari hebben we daarom besloten contact op te nemen met Ronald, die beschikbaar was. Vervolgens zijn we er in een paar gesprekken met elkaar uitgekomen”, aldus Marianne van Leeuwen, directeur van de KNVB.

POLL: Een goede zet?

Meest recent

Genk krijgt forse klappen: noodscenario voor Heynen?

KRC Genk zit momenteel in een moeilijke periode. Na de dure nederlagen tegen Club Brugge en Union ...

49
49
Crisis bij Gent: fans eisen uitleg, Baro gaat furieus tekeer

AA Gent zit momenteel in de hoek waar de rake klappen vallen. Slechts enkele dagen na de ...

180
180
'Sensationele transfer De Bruyne: PL-club schiet in actie'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen transfervrij bij Manchester City. Maar de Belgische ...

144
144
Trossard stelt titelfeest wéér uit, Milan wipt Inter uit Coppa

Liverpool FC zal zich zondag dan toch op eigen veld kunnen verzekeren van de Engelse titel. Arsenal ...

30
30
Racing Genk incasseert nieuwe stevige tik in titelstrijd

Voor de derde keer op een rij heeft Racing Genk averij opgelopen in de titelstrijd. Op de Bosuil ...

205
205
Fenomenale Dolberg-show! Anderlecht vernedert dramatisch AA Gent

Wat een wedstrijd van Kasper Dolberg! Anderlecht kon in deze PO's voorlopig nog niet winnen maar ...

157
157
Vijand nummer één bij Club: "Publiek zal hem op de korrel nemen"

Donderdagavond staat opnieuw een sleutelduel op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo moet ...

330
330
Waarom Leoni en Onyedika géén schorsing kregen voor 'tweede bal'

Het incident met de tweede bal in de partij tussen KRC Genk en Union SG is niet zonder gevolgen ...

126
126
'Amorim heeft genoeg gezien: zestal de deur gewezen'

Manchester United kan dit seizoen de Europa League nog winnen, maar in eigen land presteert de ...

95
95
Grote zondebok bij schabouwelijk Gent: "Wat een schande!"

RSC Anderlecht kon zich woensdagavond geen misstap permitteren in de thuiswedstrijd tegen AA Gent. ...

288
288
'Club Brugge nóg rijker: sterkhouder brengt veelvoud op'

De regerende landskampioen mocht dit seizoen als eerste Belgische club deelnemen aan de vernieuwde ...

600
600
'Ederson volgt De Bruyne naar exit: City duidt opvolger aan'

Met een late zege tegen Aston Villa, deed Manchester City dinsdag een gouden zaak binnen de strijd ...

125
125
'Anderlecht-drama: toptransfer Dolberg op de klippen'

Kasper Dolberg werd gezien als een absolute topper bij Anderlecht, vergeleken met clubiconen als ...

476
476
Antwerp - KRC Genk: Fink gooit middenveld door elkaar

Hoogspanning op de Bosuil. Als Royal Antwerp FC nog iéts van het seizoen wil maken, dan moet ...

83
83
Anderlecht - AA Gent: veel wissels bij beide teams

RSC Anderlecht en AA Gent zijn zwak begonnen aan de Play-Offs. De twee duels tussen de twee teams ...

93
93
'Anderlecht aast op verrassend vertrek van aanvaller'

RSC Anderlecht gaat in de zomer héél veel transfers afronden. Vandaag liet Anderlecht ...

401
401
Pocognoli komt nog laatste keer terug op 'balincident'

De voorbije dagen stond Union in het oog van de storm. De Brusselaars gooiden de titelstrijd dan wel ...

95
95
Anderlecht legt nieuwe Debast onder contract

Anderlecht beleeft een moeilijk seizoen met tot dusver uitermate tegenvallende play-offs, maar ...

142
142
RWDM bevestigt trainersnieuws met nóg een twist

Bij RWDM willen ze hun verblijf in 1B absoluut tot een jaar beperken. Na het mislopen van de ...

56
56
'Liverpool wint titanenstrijd met Man City en Real Madrid'

Liverpool kan mogelijk woensdagavond al de champagne ontkurken. Als Arsenal zou verliezen van ...

95
95

Meer sportnieuws