'Hoefkens óf internationale topper volgt Schreuder op’

door
'Hoefkens óf internationale topper volgt Schreuder op’

Het hing al weken in de lucht, maar donderdag werd het ook officieel bevestigd: Alfred Schreuder vertrekt na amper een half seizoen alweer bij Club Brugge. De trainer keert terug naar Nederland, waar hij aan de slag gaat bij Ajax als opvolger van Erik ten Hag, die op zijn beurt dan weer naar Manchester United vertrekt. Voor de tweede keer in zes maanden moet Club dus op zoek naar een nieuwe trainer.


De eerste namen van kandidaten doen al de ronde en Club blijkt ook in eigen huis rond te kijken. Zo stelt Het Laatste Nieuws dat het bestuur overweegt om Carl Hoefkens te promoveren tot T1. De 43-jarige ex-verdediger keerde in 2018 terug bij Club en na een jaartje als assistent bij de U18 en U21 werd hij doorgeschoven naar de A-kern. Daar maakte hij indruk als rechterhand van eerst Philippe Clement en daarna Schreuder.

Club zal echter niet te lang mogen aarzelen om Hoefkens aan te stellen, want er wordt aan diens mouw getrokken. Hij zou immers ook in beeld zijn bij KV Mechelen en KV Kortrijk als hoofdcoach. Mochten Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe het nog te vroeg vinden om Hoefkens voor de leeuwen te gooien, dan gaan ze wellicht voor een gelijkaardig profiel als Schreuder: een coach met een moderne visie en ervaring aan de internationale top.

WERELDTOPPER
In die optiek schuift HLN opnieuw de naam van Xabi Alonso naar voor. Club sprak in januari al met de 40-jarige Spanjaard, die momenteel aan de slag is als trainer van de B-ploeg van Real Sociedad. Daar loopt zijn contract na dit seizoen wel af. Verdere ervaring als hoofdtrainer heeft Alonso nog niet, maar als speler was hij wel een klepper die uitkwam voor onder meer Liverpool, Real Madrid en Bayern München.

POLL: Wat zou de beste optie zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Marmoush bijna actief in België: "Had geen enkele zin"

Omar Marmoush is zeer goed begonnen aan zijn tijdperk bij Manchester City. De Egyptische aanvaller ...

6
6
Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

7
7
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

36
36
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

259
259
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

209
209
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

44
44
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

453
453
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

823
823
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

37
37
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

165
165
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

148
148
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

41
41
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

133
133
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

544
544
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

211
211
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

73
73
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

23
23
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

136
136
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

93
93
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

40
40

Meer sportnieuws