Club wil uitpakken met toekomstige Golden Boy

door
Club wil uitpakken met toekomstige Golden Boy

In de wintermercato van het seizoen 2020/21 waagde Club Brugge zich aan een eerste poging om Christos Tzolis naar het Jan Breydelstadion te halen. De tienerster speelde toen bij PAOK Saloniki, de Griekse topclub waar hij een uitzonderlijk hoog niveau haalde. Tzolis verkoos echter om dat betreffende seizoen uit te spelen in de Super League, waarna hij in de eerstvolgende zomermercato een - naar Griekse normen - knaltransfer maakte naar Norwich City FC. Die club degradeert nu naar de Championship, waardoor Tzolis’ toekomst in Carrow Road hoogst onzeker is. En daar wil Club Brugge dus van profiteren.


GRIEKSE TOPSENSATIE

De transfer van Christos Tzolis van Norwich City was één van de grootste Griekse deals ooit. PAOK Saloniki ving vorige zomer maar liefst 11 miljoen euro voor hun tienersensatie en daarmee werd het clubrecord gebroken. De fans van Norwich hadden oorspronkelijk dan ook enorme verwachtingen rond de komst van Tzolis, en bijgevolg was zijn transfer was een veelbesproken item onder de achterban. Toen de onderhandelingen tussen Norwich en Tzolis in een vergevorderd stadium raakten, vloog de Griek met een privé-vliegtuig naar Engeland, en dat was meteen de meest bekeken vlucht van de dag op Flightradar 24.

De fans van Norwich City waren duidelijk razend benieuwd naar de 19-jarige Christos Tzolis. En dat was met reden. De UEFA nam hem namelijk op in zijn jaarlijkse lijst ‘50 for the future’, waarin vijftig jonge talenten werden getipt voor een grote toekomst in het mondiale voetbal. Onder deze vijftig youngsters zaten heel wat klinkende namen zoals Charles De Ketelaere (Club Brugge), Jérémy Doku (Rennes), Pedri (FC Barcelona), Ryan Gravenberch (Ajax), Jude Bellingham (Borussia Dortmund).



En in 2020 haalde Christos Tzolis zelfs een nominatie binnen voor de Golden Boy. De Italiaanse sportkrant Tuttosport organiseert elk jaar deze trofee, een prijs voor het grootste Europese voetbaltalent onder 21 jaar. En in de editie van 2020 haalde Tzolis die prestigieuze shortlist van 40 namen, samen met onder andere Ansu Fati (FC Barcelona), Alfonso Davies (Bayern München), Phil Foden (Manchester City) en Jadon Sancho (Borussia Dortmund). Het is duidelijk dat de term ‘Griekse topsensatie’ echt wel ergens op slaat.

VERVANGER VAN LANG?

Zo’n indrukwekkende adelbrieven wekten uiteraard de nodige interesse op van de buitenlandse clubs. In oktober vorig jaar toonde Borussia Dortmund interesse in het Griekse rastalent, waar hij één van de grootste opties was om Jadon Sancho te vervangen. Ook Ajax had zijn naam met stip genoteerd, terwijl Club Brugge in januari 2021 ook verregaande interesse toonde in hem. Op Jan Breydel was een flankaanvaller erg welkom destijds, na het vertrek van Krépin Diatta en Emmanuel Dennis. En qua profiel past(e) Christos Tzolis dan ook perfect in het plaatje van Club Brugge.

Hij is jong, talentvol, heeft een ruime progressiemarge alsook de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Christos Tzolis beschikt over een enorme doelgerichtheid en snelheid, wat meteen zijn absolute kernkwaliteiten zijn. Hoewel hij doorgaans vanop de flank opereert, knijpt de 19-jarige dolgraag naar het centrum van het veld. Op het gebied van looplijnen kan hij in het huidige team van Club Brugge daarom goed vergeleken worden met Noa Lang. Tzolis is geen klassieke buitenspeler, hij legt de focus vooral op een hoge doelgerichtheid.



Angolos Zazopoulos, één van zijn eerste coaches bij PAOK Saloniki, vergeleek zijn poulain eerder al met Timo Werner van Chelsea FC. Andere geluiden uit Griekenland vinden Christos Tzolis door zijn doelgerichtheid eerder een type-Cristiano Ronaldo – vooral in diens periode als flankaanvaller bij Manchester United. Het mag dan ook geen verrassing zijn dat de Portugese superster het grote voorbeeld is van Tzolis.

LOF IN NORWICH

Maar bij Norwich City wilde het dit seizoen niet helemaal lukken voor Christos Tzolis. Hij telde amper 3 basisplaatsen en 11 invalbeurten, waardoor zijn debuutseizoen in de Premier League zeker niet geslaagd is. Op de koop toe degradeert Norwich straks naar de Championship en naar verluidt ziet de Griekse aanvaller dat soort vechtvoetbal niet meteen zitten. Indien mogelijk, dan wil hij in de komende zomermercato graag een andere club vinden.

Het liefst bij een club waar hij veel speelminuten kan vergaren, want door zijn mindere speeltijd bij Norwich verloor Chrisos Tzolis immers zijn plaats in de selectie van de Griekse nationale ploeg. Een huurbeurt met een aankoopoptie zou mogelijk zijn, alsook een definitieve transfer. Al wordt dat laatste ongetwijfeld een dure aangelegenheid, want Tzolis’ marktwaarde wordt geschat op 9 miljoen euro.



Christos Tzolis speelde dit seizoen maar 327 minuten in de Premier League, maar dat betekent niet dat Norwich City niet gelooft in zijn talent. Daniel Farke haalde de Griekse aanvaller naar de club, en de coach was erg lovend over zijn veelbelovend talent. “Christos is een ongelofelijk interessante speler en hij is het geïnvesteerde geld volledig waard”, zei Farke, die in november zijn ontslag kreeg bij de club. “Op zijn leeftijd en op zijn positie is hij één van de hottest prospects van het Europese voetbal. Hij heeft het potentieel om op een dag één van de beste wingers ter wereld te worden.”

POLL: Past Tzolis bij Club Brugge?

Meest recent

'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

1
1
'Topclubs sturen scouts uit: Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

18
18
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

103
103
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

209
209
Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

32
32
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

118
118
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

68
68
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

39
39
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

118
118
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

224
224
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

339
339
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

453
453
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

275
275
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

33
33
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

581
581
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

568
568
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

139
139
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

140
140
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1435
1435
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

243
243

Meer sportnieuws