TU: 'Club verbaast in CDK-dossier, Real betaalt 80 miljoen'

door
TU: 'Club verbaast in CDK-dossier, Real betaalt 80 miljoen'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Charles De Ketelaere verlaat Club Brugge mogelijk in de zomer, al zou de speler een extra jaar bij Blauw-Zwart zeker geen straf vinden. Dat brengt Club in een sterke onderhandelingspositie. Het is dan ook zeer verrassend dat Sacha Tavolieri meldt dat Club zijn vraagprijs voor de parel uit de eigen opleiding zou laten zakken. Daar waar De Ketelaere in januari nog 40 miljoen euro moest kosten, zou deze zomer een bedrag van 25 à 30 miljoen al voldoende zijn om hem uit West-Vlaanderen weg te lokken.

Volgens het doorgaans uitstekend geïnformeerde Expressen zit Club Brugge momenteel rond de tafel met Hammarby. Met de Zweedse club hoopt onze landskampioen een akkoord te bereiken omtrent Williot Swedberg. De 18-jarige middenvelder werd in het verleden reeds in verband gebracht met Blauw-Zwart, maar Hammarby weigerde tot nu toe om zijn goudhaantje te verkopen. Volgens de Zweedse bron verlopen de onderhandelingen inmiddels uitstekend, en zou er een akkoord verwacht worden voor ongeveer 5 miljoen euro.

Vorige week raakte vanuit Spanje bekend dat Club werk maakte van de komst van Ferran Jutgla, de 23-jarige spits van FC Barcelona B. Omdat hij volgend seizoen te oud is om voor de B-ploeg te spelen en hij bij de A-kern geen uitzicht had op een basisplaats, wou Jutgla echter Camp Nou verlaten. Volgens Het Nieuwsblad zal zijn komst weldra worden aangekondigd. Jugtla zelf zou graag de overstap maken en momenteel worden de laatste details nog uitgeklaard. De transfersom zou ongeveer 6 miljoen gaan bedragen.

De voorbije dagen waren er heel wat geruchten over een mogelijke transfer van Casper Nielsen naar RSC Anderlecht. Via verschillende kanalen zou RSCA de interesse in de Deen hebben nochtans ontkend. Maar volgens zowel SudPresse als HLN blijkt de middenvelder wel degelijk in beeld te zijn bij de recordkampioen. SudPresse stelt dat er wel enkele voorwaarden staan tegenover zijn komst. Zo zullen eerst bepaalde middenvelders moeten vertrekken. Josh Cullen is daarvoor de grootste kandidaat. Daarnaast wordt het voor Paars-Wit niet evident om aan de financiële vereisten te voldoen. Ook Club Brugge en SS Lazio zouden het dossier eveneens van nabij volgen.

Waar ligt de toekomst van Joshua Zirkzee? Volgens zowel SudPresse als Het Laatste Nieuws zou de Nederlander momenteel dé absolute transferprioriteit zijn van RSC Anderlecht, zijn naam staat bovenaan de lijstjes. Men bekijkt momenteel of een nieuwe huurbeurt kan worden besproken, maar RSCA zou ook onderzoeken of een definitieve transfer mogelijk is. Veel hangt af van wat moederclub Bayern München van plan is. Zirkzee gaat namelijk zijn laatste contractjaar in bij de Duitse kampioen.

Christian Kouamé is wel op weg naar de uitgang en daardoor moet er nog iets bij voorin bij RSCA. Anderlecht komt daarbij weer uit bij een oud doelwit. Volgens Tuttosport is Giacomo Vrioni immers weer in beeld bij Anderlecht. De 23-jarige Italiaanse Albanees werd dit seizoen door Juventus verhuurd aan het Oostenrijkse WSG Tirol, waar hij een topseizoen draaide. In de zomer keert Vrioni terug naar Turijn, maar een doorbraak zit er daar niet in. Anderlecht kan daarvan profiteren, maar ook Besiktas, Getafe en FC Groningen liggen op de loer. Er wordt gewag gemaakt van een transfersom van 4 miljoen euro.

Vincent Kompany staat dicht bij Burnley FC. Daar zou de ex-Rode Duivel heel wat nieuwe krachten aan boord willen halen. Zo werden de namen van Taylor Harwood-Bellis (Man City, ex-RSCA), Josh Cullen (RSCA) en Makhtar Gueye (KVO) al gelinkt aan Burnley. In de Engelse pers valt echter ook de naam van Mandela Keita (OH Leuven). De jonge Belgische middenvelder van slechts 19 kan zo al vroeg in zijn carrière een transfer versieren naar Engeland.

BUITENLAND

In Frankrijk klinkt het dat Real Madrid snel de komst van Aurelien Tchouameni zal afronden. Eerder had Foot Mercato al gemeld dat Real een officieel bod van 80 miljoen euro had neergelegd voor de middenvelder bij AS Monaco. Dat aarzelde wel nog om het te aanvaarden, omdat PSG ook aan zijn mouw bleef trekken en Monaco hoopte nog iets meer uit de brand te kunnen slepen. Maar volgens RMC Sport gaat Monaco het bod nu toch aanvaarden. Philippe Clement ziet zo een van zijn sterkhouders vertrekken.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano zou Real zijn ook pijlen richten op de jonge doelman Gabriel Slonina (Chicago Fire). De 18-jarige Amerikaan staat in eigen land te boek als een groot talent en mocht al van het grote werk proeven bij zijn werkgever. Slonina heeft nog een contract tot eind 2023 en moet volgens Transfermarkt momenteel 3 miljoen euro kosten. Dat is een prikje voor een kapitaalkrachtige club als Real Madrid. Chicago Fire wacht op een officieel bod vanuit Madrid voor de Amerikaanse jeugdinternational.

AC Milan is op zoek naar offensieve versterking en dat zou weleens tot een verkoop van Alexis Saelemaekers kunnen leiden. Interesse lijkt onze jonge landgenoot alvast genoeg te genieten, want volgens Tuttosport wordt er vanuit La Liga aan zijn mouw getrokken. Welke Spaanse clubs precies op zijn diensten azen, is nog niet duidelijk.

Volgens transferwatcher Santi Aouna heeft Manchester City zijn zinnen heeft gezet op Rafael Leao. De Portugees heeft een weergaloos seizoen bij AC Milan achter de rug en was zeker in de laatste weken cruciaal voor het behalen van de Italiaanse titel. Milan wil zijn contract dan ook verlengen, maar die aanbieding werd voorlopig in de koelkast gestoken. Verschillende andere ploegen tonen immers interesse. En van die geïnteresseerden zou City het meest concreet zijn.

Volgens Italiaanse media is AS Roma een grote kandidaat om de transfervrije Adnan Januzaj aan te trekken. Januzaj zou er Henrikh Mkhitaryan kunnen opvolgen. De aanvallende middenvelder is einde contract bij AS Roma en hij zou op het punt staan om te gaan tekenen bij Internazionale. De makelaar van Januzaj was al in Rome om er te praten met het bestuur van AS Roma. Jesse Lingard, die einde contract is bij Manchester United, is de grote concurrent van onze landgenoot. Voorlopig lijkt de Belg de tweede optie te zijn, maar Januzaj wil dolgraag naar de ploeg van José Mourinho.

Ansu Fati (19) er geen twijfel over bestaan: hij blijft aan boord bij FC Barcelona. De buitenspeler reageerde bij Canal + op de geruchten waarin hij gelinkt wordt aan een overstap naar Paris Saint-Germain. Hij gaf aan dat hij hoopt zijn hele carrière bij Barça te kunnen spelen.

Bayern München maakte op zijn website bekend dat Corentin Tolisso (27) deze zomer andere oorden zal opzoeken. De Fransman kwam in de zomer van 2017 over van Olympique Lyon voor 41,5 miljoen euro en speelde sindsdien voor geen enkele andere club. De teller van Tolisso in Beieren klokt af op 118 duels (21 goals, 15 assists). Zijn contract loopt deze zomer af en wordt niet verlengd.

Volgens Fabrizio Romano heeft Ivan Perisic zijn nieuwe club beet. De Kroaat zou vorige zaterdag bij Tottenham gesignaleerd zijn, waar hij zijn handtekening zette onder een tweejarig contract. Sindsdien bleef het even stil rond de aanvaller. Toch is er geen vuiltje aan de lucht volgens Romano en is het enkel wachten op de officiële aankondiging.

Volgens El Mundo Deportivo aast Chelsea op de diensten van Sergino Dest. De Amerikaanse international heeft bij de Blaugrana heel wat concurrentie met grote namen als Dani Alves en Sergi Roberto, en zou zelf niet weigerachtig staan tegenover een overgang naar Chelsea. Over een eventueel transferbedrag werd evenwel nog geen gewag gemaakt bij de Spaanse krant. Er wordt wel melding gemaakt van een bijkomende pasmunt genaamd César Azpilicueta. De Spanjaard mag beschikken bij Chelsea, en zou dan weer richting Barcelona kunnen verkassen.

POLL: Hoeveel zal CDK opbrengen?

Meest recent

Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars ...

5
5
'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

100
100
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

12
12
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

119
119
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

26
26
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

80
80
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

30
30
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

245
245
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

114
114
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

219
219
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

64
64
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

498
498
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

43
43
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

289
289
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

430
430
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

78
78
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

259
259
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

275
275
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

273
273

Meer sportnieuws