Pietermaat maakt Beerschot-bestuur af: "Gedegouteerd"

door
Pietermaat maakt Beerschot-bestuur af:

Het stormt weer op het Kiel, waar zondag het zoveelste vertrek van een sterkhouder bekend raakte. Nadat eerder al Joren Dom, Raphael Holzhauser, Musashi Suzuki, Marius Noubissi en Reda Halaimia de deur achter zich dichttrokken, maakte Beerschot nu ook het vertrek van Tom Pietermaat bekend. De middenvelder maakt ook gebruik van de beruchte degradatieclausule.


De club kon het niet laten om de schuld bij zijn ervaren dienaar te leggen. "De club had enkele gesprekken met de middenvelder waarin duidelijk werd gemaakt dat Beerschot wilde dat hij zijn contract respecteerde en bij de club bleef. Pietermaat besliste daar zelf anders over", luidde hun statement immers. Alleen vertellen ze daarmee niet het volledige verhaal.

De fans vermoedden al dat er meer in het spel was en haalden hard uit naar het bestuur en ook Pietermaat zelf is zeer scherp. "Ik ben gedegouteerd door dit bestuur", verklaart hij in een afscheidsinterview met Gazet van Antwerpen. Ondanks dat Beerschot graag met Pietermaat verder wou, was het niet bereid hem een nieuw contract te geven en zou hij door de degradatie bijna 40 procent van zijn loon moeten inleveren.

OUDGEDIENDE
Een grote blijk van respect is dat toch niet meteen voor de langst dienende speler van de club. Pietermaat was immers al sinds 2014 aan de slag bij Beerschot, dat op dat moment nog uitkwam in de toenmalige vierde klasse. De voorbije acht jaar maakte hij de opgang naar het hoogste niveau mee en wist hij terug te knokken na een zware enkelblessure, die hem anderhalf jaar aan de kant hield. Eerder speelde hij ook voor KV Mechelen, Rupel Boom, Eendracht Aalst en RC Mechelen.

POLL: Is zijn woede terecht?

Meest recent

STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

1
1
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

78
78
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

191
191
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

16
16
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

105
105
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

89
89
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

20
20
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

111
111
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

336
336
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

164
164
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

52
52
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

19
19
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

116
116
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

75
75
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

35
35
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

141
141
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

95
95
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

90
90
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

180
180

Meer sportnieuws