'Wachten op Lukaku: Anderlecht hakt spitsenknoop door'

door
'Wachten op Lukaku: Anderlecht hakt spitsenknoop door'

Anderlecht verheugt zich al op de zomer van 2026, wanneer Romelu Lukaku naar verluidt terugkeert naar het Lotto Park. In de tussentijd kan Olivier Renard evenwel niet zomaar bij de pakken blijven zitten. Hoe denkt de sportief directeur van de Brusselaars het komende jaar dus te overbruggen?

Diep in de punt rekent Besnik Hasi momenteel uiteraard vooral op Kasper Dolberg, maar stilaan duiken er in de wandelgangen alsmaar meer geruchten op dat de 27-jarige Deen bezig is aan zijn laatste weken bij de recordkampioen. Onder meer Het Laatste Nieuws en RTBF achten de kans groot dat Dolberg na dit seizoen andere oorden opzoekt.

Cashen op Dolberg

Paars-Wit betaalde twee jaar geleden een vijftal miljoen voor de 54-voudig international, sindsdien goed voor 35 goals in 78 optredens. Een eventuele transfer zou Anderlecht dan ook een mooie meerwaarde kunnen opleveren. De marktwaarde van Dolberg, die tot medio 2027 vastligt, wordt momenteel alleszins op een slordige 13 miljoen geschat.

Nadat hij door de mand viel bij Nice, Sevilla en Hoffenheim is het wel nog maar de vraag wie bereid is om zo diep in de buidel te tasten, al zou Besiktas wel reeds interesse tonen. Dan dreigt Luis Vazquez gezien zijn tegenvallende prestaties minder goed in de markt te liggen. Beide kranten verwachten niettemin dat ook hij in de etalage wordt gezet.

Vazquez richting exit

"De ex-spits van Boca Juniors voldoet niet aan de verwachtingen om de eerste spits van Anderlecht te worden. In Brussel hopen ze een deel van de 4,5 miljoen euro die ze voor de Argentijn betaalden, te recupereren", aldus HLN. "Het is nog maar de vraag of Anderlecht de financiële schade kan beperken", voegt RTBF daar wel meteen aan toe.

Indien zowel Dolberg als Vazquez, goed voor 15 doelpunten in 87 wedstrijden, Neerpede verlaten moet Renard wel aanzienlijk investeren in de voorhoede. Hoewel hij definitief de stap naar de hoofdmacht zal zetten lijkt Keisuke Goto namelijk nog niet klaar om al het gewicht van de aanval te torsen. Anton Matkovic zou alvast op de shortlist prijken.

POLL: Gelooft u nog in Vazquez als eerste spits van RSCA?

Meest recent

Anderlecht hoopt: een licht in de duisternis

RSC Anderlecht verloor met 1-2 van KRC Genk. Alweer de 11de nederlaag van het seizoen, wat toch ...

9
9
'Anderlecht zet zinnen op smaakmaker Belgische club'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars gaan versterking halen voor de ...

53
53
Sadiki vol lof: "Dat is waanzinnig van hen"

Union SG is verwoestend aan de Play-Offs begonnen met klinkende overwinningen tegen Royal Antwerp FC ...

21
21
'Horror duurt voort bij Anderlecht; sterkhouder weken out'

Bij RSC Anderlecht blijft het slecht nieuws zich opstapelen. Enkel een bekerzege kan dit seizoen nog ...

204
204
Zéér opvallend: Vanaken vloekt op… Club Brugge-fans

Club Brugge won met 2-3 op het veld van Royal Antwerp FC. Blauw-Zwart leek op weg naar een ...

133
133
‘Eerste bod is binnen, sterrenensemble rond De Bruyne'

Kevin De Bruyne heeft nog maar net aangekondigd dat hij zal vertrekken bij Manchester City of het ...

359
359
Tolu trekt grote ogen: “Straks pakken ze onze plaats nog af”

KRC Genk won met 1-2 op het veld van RSC Anderlecht in de Champions Play-Offs. Beide doelpunten ...

163
163
'Westerlo zoekt centen: 2 sterkhouders naar uitgang'

Westerlo toonde zaterdag tegen OHL karakter door nog een punt uit de brand te slepen na een ...

42
42
Pro League reageert na ontspoorde Charleroi-Standard

Het is opnieuw geen geweldig weekend geweest voor de reputatie van de Belgische voetbalfans. Zoals ...

93
93
Guardiola kraakt eigen speler af: "Hij is niet slim genoeg"

Manchester City raakte zondag niet verder dan een 0-0 in de stadsderby tegen Man Utd en deed daarmee ...

74
74
'Genk krijgt nieuws over blessure Steuckers'

Genk ging zondagavond winnen in het Lotto Park, waar Anderlecht met 1-2 voor de bijl ging. De ...

168
168
Van Dijk geeft grote hint over toekomst bij Liverpool

Liverpool ging zondag verrassend onderuit bij Fulham en deed zo een slechte zaak in de titelstrijd. ...

37
37
'Nieuwe optie voor De Bruyne: 30 miljoen per jaar'

Kevin De Bruyne begon zondag aan zijn afscheidstournee bij Manchester City met een magere 0-0 in de ...

174
174
'Kassa OHL rinkelt: medische testen gepland'

OH Leuven draaide al bij al een grijs seizoen. Het raakte nooit echt weg uit de rechterkolom en ...

31
31
Standard-fans nemen wraak na schokkende actie in Charleroi

Zondagavond stond in de Europe Play-Off nog de Waalse kraker tussen Charleroi en Standard op het ...

171
171
Gillet waarschuwt: Anderlecht maakt grote fout

Voor Anderlecht lijken de play-offs nu al verloren te zijn. Paars-Wit had gehoopt om nog de top drie ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Oudgediende verlaat Anderlecht, City vindt nieuwe De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

383
383
'Anderlecht laat zich de kaas van het brood eten door AC Milan'

RSC Anderlecht zal niet alleen voor de eerste ploeg versterking halen, maar de club kijkt ook uit ...

122
122
Vandenbempt: "Hij was outstanding tegen Anderlecht"

KRC Genk speelde zeker niet goed tegen RSC Anderlecht, maar besliste de match met twee ...

370
370
Matthys reageert op plots ontslag bij KV Mechelen

KV Mechelen ontsloeg verrassend genoeg Tim Matthys als sportief directeur. Dat kwam toch aan als een ...

196
196

Meer sportnieuws